Strážkyně může zemřít, ale její duše kráčí dál.

Isabelly Vampýrská Akademie 11.kapitola

19. listopadu 2014 v 12:00 | RozaBellaBelikov |  Isabelly Vampýrská Akademie
v minulém díle se událo:
"Odvedeš prince Dragomira na ošetřovnu a pak za nějakým dárcem. Je ještě v šoku. Ručíš mi za jeho bezpečnost životem."
"Jasný. Spolehni se. Princi-"
"Jdi, najdu si tě. Povinnosti Strážců."
"Opravdu je ti dobře? Jsi hrozně bledá."
"Ano, jsem. Mrtvoly jsou pořád v budově centra s kinem. Může se tam potulovat pěkně nasranej Strigoj, kterého jsem nabrala autem při útěku."
"Zajdi si na ošetřovnu, už se o to postaráme."
"Jsem v pořádku, nic mi-"

Během vteřinky ztratila vědomí a kdyby jí Alex, který stále stál vedle ní, nezachytil, tak by upadla. Svojí upíří rychlostí se k nim přiřítily Edward s Carlislem.
"Cítili jsme krev. Co se stalo? Bello!"
"Bello!"
Rychle se k ní sehnuli a začali jí ošetřovat.
"Princi Dragomire, poslechněte prosím žádost Strážkyně Belikov a nechte se ošetřit. Teď pro ni nemůžete nic udělat. Doktor Cullen se o ní postará. Je v dobrých rukou. Podíváte se na ni až na tom budete lépe. Destiny, odveď ho. Za každou cenu. Nevíme zda pach její krve nepřiláká další."
"To určitě přiláká. Bella má lákavější krev než vy všichni dohromady."
"Tady víc nesvedeme. Edwarde, ty jí poneseš a já jí podržím zacpanou ránu. Tady nemám dost vybavení."
Edward kývl a opatrně její zakrvacené tělo zvedl do náruče. Sice byla v bezvědomí, ale při tom pohybu bolestivě zasténala. Edwardovi se sevřeli útroby. S Carlislem se vydali, co nejrychleji na ošetřovnu.
"Rána na boku je hluboká. Výstřel z bezprostřední blízkosti. Hrozně krvácí. Potřebuje krevní infúzy."
Edward s Carlislem kolem ní běhali několik desítek minut než rána přestala krvácet. Dveře ošetřovny se silou rozrazily až zaplakaly panty a ve dveřích stál úplně bledý Dimitrij Belikov.
"Co je jí? Bude v pořádku?"
"Měla by. Uvidíme až se probere, pokud se probere-"
"Pokud se probere? Co myslíte tím: pokud se probere?"
"Ztratila hodně krve, dostala infúzy, ale bude to trvat. Musí zabojovat."
Rychle přešel k posteli a pohladil svojí bledou dceru po vlasech.
"Bojuj. Bojuj jako ještě nikdy v životě. Nemůžeš umřít takhle mladá. Zakazuju ti to."
Vtiskl jí polibek do vlasů a pak se jeho obrovské tělo sesunulo na židli. Chvíli na to vběhla dovnitř i Rose s královnou Lissou. Obě bledé jako smrt. Lissa okamžitě přeběhla k posteli a natáhla ruku k jejímu tělu. Zavřela oči a soustředila se.
"Díkybohu, čekala jsem, že to bude horší."
Úlevně vydechla.
"Dostaneš jí z toho?"
"Ano. Dokázala jsem tebe vytrhnout z náruče smrti. Tohle nebude problém."
Stále neotevřela oči a plně se soustředila. Levou rukou jí léčila a pravou se nepřítomně drbala, kde jen dosáhla. K překvapení Edwarda a Carlisleho to dělala Rose taky, s naprosto zoufalým výrazem ve tváři. To musel být vedlejší účinek éteru a Rose to musela cítit zkrs jejich pouto.
Na natažené ruce si všimli, jak se jí postupně objevují krvavé škrábance. Jeden vedle druhého, stejně dlouhé, se objevovaly od loktu směrem k zápěstí. Po chvilce stáhla ruku a vypadala vyčerpaně.
"Lisso!"
"Je mi dobře. Dostane se z toho."
"Děkuju ti, Lisso."
"To nic, Dimitrij."
Carlisle k ní přiskočil a začal jí ošetřovat.
"Určitě vám nic není, Výsosti?"
"Zajdu si za dárcem a bude to v pořádku. Musím jít uklidnit svého syna. Vypadá, že to s ním každou chvíli švihne. Omluvte mě."
"Pojď, Lisso. Udělám ti vodícího pejska."
"Toho většinou potřebuješ ty."
Obě se uvolněně zasmály a ten stres z nich opadl, aspoň částečně.
"Co se stalo? Procházeli jsme se a najednou k nám vítr zanesl známou vůni krve."
"Byla to past. Nevíme, jak je to možné, ale dva Strážci je zaprodali Strigojům. Franka a Alice, co byli v autě s Bellou a Alexem zabili. Podle toho, co Bella řekla než odpadla, tak je zabila a s Alexem utekla zpět. Venku utekli Strigojovi a tady u akademie je přepadl další, který na ně čekal zatímco ostatní odlákali Strážce u brány. Bella ho zabila a pak i ty, kteří prchali před Strážci a dostali se jí do rány. Víc nevíme. Právě Strážci odjeli uklidnit nepořádek do toho kina a až se Alexovi udělá trochu líp a bude schopen mluvit, tak ho vyslechnu. Zajímá mě, co se tam přesně stalo."
"S tím vám můžu pomoct."
"A jak?"
"Když jsme mluvili o těch darech, já taky jeden mám. Dokážu číst myšlenky. Bude stačit jenom, aby princ Dragomir myslel na to, co se stalo."
"Dobře. Pak tedy pojďme."
Společně se vydali do Morojské "jídelny". Edward se snažil myslet na cokoliv jiného, jen ne na bezbranou Bellu ležící na posteli. Celou zafáčovanou, bledou, pokrytou modřinami a škrábanci.
Alexe našli sedět jako hromádku neštěstí.
"Měl jsi nějakou krev?"
"Něco málo jo, ale nemám vůbec chuť. Pořád je mi z toho špatně."
"Bella bude v pořádku, musí se jen vyspat."
"Slyšel jsem. Byla tu matka. Mohl bych ji vidět?"
"Nedoporučuju, není to hezký pohled. Věřte mi, princi. Bude lepší, když za ní zajdete zítra. Až se jí vrátí barva do tváře-"
Pátravě se na něj zahleděl a když viděl bolest v jeho očích, tak jen přikývl.
"Chcete vědět, co se stalo?"
"Ano. Určitě se necítíte na vyprávění, proto je tu se mnou Edward. Dokáže to ve vaší mysli vyčíst."
"Opravdu?"
"Každý detail. Vím, že to nebude příjemné myslet na to, ale nedá se nic jiného dělat. Nebude to bolet, slibuju. Nepoznáte, když čtu myšlenky. Můžeme to vyzkoušet jestli chcete. Myslete na cokoliv vás napadne."
Alex na něj vrhl nedůvěřivej pohled, ale zkusil to.
"Myslíte na vaši matku, když přiběhla za vámi po tom, co vás dovedli sem."
"Ano. Jak jsi to udělal? Vůbec nic jsem necítil."
"Říkal jsem to. Můžeme?"
Jen kývnul a začal se soustředit.
"Jedou v autě. Odjíždějí z akademie. Baví se spolu a smějí se. Najednou se Bella otočila dozadu a přestala se usmívat. Otočila se na řidiče. Franka. Ptá se ho, kde je druhé auto. Frank odpovídá, že to zjistí a volá Devonovi. Devon odpovídá, že jim chcíplo auto a že Nathaniel zařizuje náhradní, že je doženou a že to tu chvilku ve třech zvládnou."
"Nic takového se nestalo. Nemáme hlášení o tom, že by se jim rozbilo auto. Navíc bylo nové."
"Všichni tři jsou najednou napjatí. Vystupují z auta a jdou dovnitř. Cestou jeden z prodavačů se přiblíží k Alexovi, ale Bella mu hned vykroutí ruku. Když zjistí, že to bylo neškodné, pustí ho a omluví se. Alex si ji dobírá, že je moc upjatá a že se zbytečně stresuje.
Strážci zůstávají uvnitř u vchodových dveří a hlídají situaci. Alex chytil Bellu kolem pasu a chce ji vést na jejich místa. Je překvapený, že je ozbrojená, ale ona jen pokrčí rameny, že jeden nikdy neví. Sledují spolu film, ale Bella celou dobu sebou šije a rozhlíží se okolo. Je nervózní, něco se jí nelíbí. Zaujme jí pohyb vzadu a tak se otočí taky, pak už vidí jen, jak Strážci padají mrtvý k zemi za zvuku výstřelů s dírou v zádech. Ve dveřích jsou dvě díry po kulkách. Neměli šanci něco vidět.
Vzniká zmatek a Bella tahá Alexe pryč. Vybíhají ze sálu a vidí před sebou Devona a Nathaniela. Míří na ně zbraněmi. Devon jim říká, že teď půjdou s nimi, že Strigojové mají o ně velký zájem. Bella mu říká, že až řekne teď, tak poběží na parkoviště. Devon chytá Alexe a dává mu zbraň k hlavě. Nařizuje Nathanielovi, aby to s ní vyřídil. Ten jde k Belle, ale ta rychle vytáhla pistoli a vystřelila. Padá k zemi s dírou v hlavě a Devon s ní rychle mrskl proti dveřím zlatnictví. Bella proletěla skleněnými dveřmi a spouští tím bezpečnostní systém. Dveře a výlohy zajistily mříže. Křičí na něj, ale Devon se jí směje, že odtamtud se nedostane. Rychle popadá židli a buší s ní vší silou do bezpečnostního skla.
Po několika silných úderech, které židli zdeformovali nakonec vzniká prasklina. Devon si toho nevšiml, protože se pořád směje. Bella hodila židli do skla a pak ho pěstí rozbila. Rychle vyskočila a protáhla se mřížemi ven a než se stihl vzpamatovat, tak ho tvrdě udeřuje do obličeje. Pouští Alexe a ten ucouvne. Ve vzduchu je cítit krev a on má strach o Bellu. Couvá pryč, ale pořád to sleduje. Perou se. Ozývá se výstřel, ale z tohoto úhlu není vidět jestli to Bellu zasáhlo. Dostává ránu pistolí do hlavy, rychle se vzpamatovává a střílí. Devon padá k zemi a krvácí z břicha. Rozebíhá se a Bella je mu během okamžiku v patách. Ohlíží se a vidí jak tam Devon leží v kaluži krve. Očividně po smrti.
Dostali se na parkoviště a hledají vhodné auto. Bella rozbíjí sklo u auta a usazuje ho na místo spolujezdce. Vytrhla kabely a startuje auto. Odjíždí a všimne si Strigoje, který se na ně rozebíhá. Šlápla na plyn a těsně předním zapíná dálková světla. Zakryl si oči a Bella ho srazila. Sklo nahoře u spolujezdce popraskalo. Otočí se a vidí, že Strigoj se zvedá a snaží se je dohnat. Bella jede jako šílenec. Chce jeho telefon, protože její jí vypadl v kině, ale Alex ho nemá. Devon mu ho sebral.
Belle teče krev do obličeje, její obočí je po ráně pistolí rozseknuté. Posílá ho najít lékarničku a dává mu instrukce. Poté si lepí čelo a zpomaluje krvácení. Donutí ji nechat si obvázat ruku, ale ani trochu nespomaluje. Ptá se jí na další zranění, ale říká, že je v pořádku. Pořád cítí krev, ale přisuzuje to tomu, že je od krve celá. Nelíbí se mu její styl řízení, ale jenom ji tím pobaví. Přijíždějí k bráně, ale nikde nikdo není. Belle se to nelíbí a přikazuje mu, aby zůstal v autě. Přechází před auto a obezřetně se rozhlíží. Ruku vzadu u pasu, kde má kůl. Najednou zvedne zrak a během okamžiku je Strigojem mrštěna na čelní sklo. Vrhá se po ní. Sklo pod nimi zapraskalo a skoro vypadlo.Všiml si, že krvácí. Má na ni sexuální narážky. To se mu nelíbí.
Alex se pohnul a Strigoj si ho všiml. Bella mu vynadala a podařilo se jí uvolnit si ruku a ohnat se po něm. Hrozně zařval a Bella se odrazila od auta a povalila ho. Během okamžiku mu vráží kůl do srdce a zabíjí ho. Neodolal pokušení a vylezl ven, aby se podíval. Bella se hrozně moc zlobí. Slyší pohyb a ukrývá ho do bezpečí za sebe. Vybíhají dva Strigojové a za nimi Strážci. Ten jeden si jí nevšiml a tak je v mžiku mrtvý. Ten druhý jí už viděl a vrhá se po ní. Chvíli spolu bojujou, ale Bella ho sráží k zemi, pokleká na jedno koleno a tímto pohybem získává švih a celou silou, co jí zbyla vráží Strigojovi kůl přímo do srdce. Otřásl se při zvuku, když se kůl otírá o žebra.
Přibíhají Strážci a Bella hrozně nadává. Vysvětlují ji, že je přepadly Strigojové. Bella vysvětluje, co se stalo jim a posílá Alexe pryč se Strážkyní Destiny. Zbytek už víme."
"Děkujeme, princi. Měl by jste si odpočinout. Bellu by zarmoutilo, kdyby vás takhle viděla."
"Necítím se unavený. A po tom všem asi ani neusnu."
Přišla ředitelka a sedla si vedle něho.
"Princi? Poslala mě sem vaše matka. Má o vás starost."
Kývla na jednu ze sester a ta jí podala injekci.
"Co je to?"
"Klid, Dimitrij. Jsou to sedativa. Musí si odpočinout a uklidnit se."
"Dobře."
Alex rychle odpadl a Dimitrij ho zvedl na ruce.
"Vrať se prosím za mojí dcerou, Edwarde. Dej na ni pozor. Za chvíli příjdu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama