Strážkyně může zemřít, ale její duše kráčí dál.

Isabelly Vampýrská Akademie 3.kapitola

1. listopadu 2014 v 12:50 | RozaBellaBelikov |  Isabelly Vampýrská Akademie
v minulém díle se událo:
"Kdy budeme moct mluvit s Bellou?"
"Až složí svojí zkoušku. Nevím o čem s ní chcete mluvit, ale zítra se musí plně soustředit. Je to životně důležité. Uvidíme se zítra."
Nikdo z Cullenů nic nenamítal. Pokud jim to pomůže vidět Bellu, tak klidně počkají do zítra. Co by jim mohli udělat? Sami se přiznali, že nevědí jak je zabít nebo jak jim ublížit. Navíc jsou rychlejší a silnější.

Celé to bylo postavené na hlavu. Morojové, Strigojové, Dhampýři, Alchymisti...a v tohle všem podle všeho Bella vyrůstala. Nechtělo se jim ani věřit, že ta křehká a nemotorná dívka studovala zde na akademii na Strážkyni jen proto, aby poté mohla nasadit vlastní život na ochranu vampýrů.
"Nic nevidím. Ta jejich Morojská magie mi halí vize do mlhy. Vůbec netuším, co se zítra stane."
Alice byla z toho na trní, vůbec se jí nelíbila představa, že je prakticky slepá. Doufala, že až si trochu zvykne na jejich magii, tak se to zlepší.
"Dobře to dopadne."
"Nevím, jak vy, ale já se těším."
Šest zmatených pohledů se stočilo na usměvavého Emmetta.
"Proč?"
"Pokud takhle reagují, tak to bude něco."
"Co tím chceš říct, Emmette?"
"Vy jste si toho nevšimli? Všichni řeší Belly tréninky a její formu. Nějaký Abe Mazur na ni vypisuje sázky s požehnáním od mega upjatý ředitelky. Podle toho, co říkali se tyhle zkoušky konají každý rok už stovky let, tak by měli být zvyklý a nemělo by být takový pozdvižení kvůli něčemu, co se děje pořád, ne? Tak proč jsou tyhle zkoušky jiné? Navíc. Proč byla Kirová, tak zvědavá na Belly kondici, kdyby to nebyla její hvězda, její favoritka?"
"Překvapivě máš pravdu."
"Nikdy jsem něčekal, že to řeknu, Emmette, ale nejsi zase tak úplně blbej."
"To bylo hnusný, Edwarde."
"Za pravdu se každý zlobí."
Ráno; přesně jak slíbil, přišel Dimitrij i s mladou ženou.
"Tohle je Sydney. Je to Alchymistka. Má na vás několik otázek."
"Hezké tetování, Sydney."
"Děkuju,-"
"Jsem Alice."
"Děkuju, Alice. Vy to tetování vidíte?"
"Ano, zřetelně. Proč?"
"Lidé ho nevidí a Dhampýři se na to musí zaměřit."
Získávala od nich informace celý den a pak je na večer vedla ztemnělým kampusem.
"Kde jsou všichni?"
"Sledují zkoušky. Přály jste si přece vidět Bellu nebo ne?"
"To ano."
Posadila je na tribunu a sedla si k nim.
"Támhle dole je jeden z noviců. Musí dostat tamtoho Strážce, hrajícího Moroje, bezpečně na konec tratě. Budou mu to ztěžovat jiní Strážci hrající Strigoje, kteří se ho budou snažit zastavit a "Moroje zabít". Je to zajímavé to pozorovat."
"A kdo je tamto? Královna?"
Alice ukázala na krásnou mladou blonďatou ženu s korunou osázenou smaragdy.
"Ano. To je královna. Dlouho považovaná za poslední ze vznešeného královského rodu Dragomirů. Královna Vasilisa Dragomirová. Vedle ní sedí, další původem královský, její manžel Lord Christian Ozera. Mají spolu syna. Prince Alexandra Dragomira. Ten sedí vedle otce.
Vedle královny, z druhé strany, sedí její nevlastní sestra, princezna Jill Dragomirová a její muž Lord Adrian Ivaškov. Taky původem královský Moroj a synovec zesnulé královny Taťány. Královna je Isabelly kmotra. S Rose jsou nejlepší kamarádky od malička. Před lety společně uprchly z akademie před nebezpečím, které představoval královnin strýc, který chtěl obětovat její život, aby ho uzdravila svojí magií a on se pak mohl pokoušet o královský trůn. Po dvou letech je až našel Dimitrij a přivedl je zpět. Rose a Dimitrij jsou osobní královniny Strážci a Isabella by se měla po složení zkoušek, podle všeho stát Strážkyní prince Dragomira.
A kdo jiný než její fenomenální rodiče by jí měli zkoušet, že? Přeci jenom jsou nejlepší z nejlepších. Jméno Belikov je v jejich kultuře velice vážené a mezi Strigoji obávané. Strigojové by dali nevím co za to, aby byli jedni z nich a nebo byli mrtvý. Nejsou lepší Strážci než oni dva a společně jsou smrtelně nebezpeční a neporazitelný."
Překvapeně se na ní koukali během toho, co jim toto vyprávěla a nějak jim to nezapadalo do sebe. Proč si Bella vymyslela jiné rodiče? Proč vůbec utekla? Co se stalo, tak strašného, že opustila svůj domov a všechny, co jí znají?
"Už skončili. Teď musí poupravit dráhu pro Bellu. Konečně ji uvidíte."
Trvalo to překvapivě dlouho, ale nakonec bylo vše připraveno.
"Poslední z dnešních noviců. Ta na kterou všichni již netrpělivě čekáte....Isabella Vasilisa Belikov!"
Překvapeně se dívali, jak ze stanu noviců vyšla Bella. Oblečená celá v černém. Těsně obepínající tílko a kalhoty. Díky jejímu oblečení vynikla každá křivka jejího pevného a pružného těla. Svoje vlasy měla spletené do dvou francouzských copů, takže šli krásně vidět značky na jejím krku. Dav jásal, když jí viděl. S úsměvěm zamávala rozjařeným tribunám.
"Rose a Bella jsou jediné Strážkyně, které si neostříhaly svoje vlasy. Nosí je raději vyčesané nahoru nebo v Belly případě spletené. Je to taková jejich rebelie. Všechny Strážkyně se stříhají, aby šli jejich značky vidět a aby jim nepřekážely v boji. Dimitrij jim to, ale nedovolil. Miluje jejich vlasy a má pravdu. Je škoda ostříhat takovou krásu."
Společně se zahleděli na Bellu, která si od Strážce přebírala kůl a "svého svěřence".
"Ona je v jejich kultuře Božím zázrakem. První Dhampýrka, která má za rodiče Dhampýry. U nich je to nemožné. Děti mohou mít jen Dhampýři s Moroji. Dhampýr s Dhampýrem nikdy."
Ukázala jim na velikého muže, podle vzhledu turka, který seděl kus od nich.
"Vidíte tamtoho muže? To je Abe Mazur. V Rusku mu přezdívají Zmeja. Je to otec Rose a dědeček Belly. Je to mafián, ale nikdy mu nikdo nic nedokázal. Doporučuji vám ho nenaštvat. Ten, kdo to udělal naposledy...já ani vlastně nevím, co se s ním stalo. Nikdo to neví. Od té doby ho nikdo neviděl."
"Dobré vědět."
"Už začíná."
Pozorně se zahleděli na Bellu, které přešla k "Morojovi" a vedla ho za sebou vyznačenou cestou a ostražitě kontrolovala jejich okolí. Každého "Strigoje", který na ně zaútočil "zabila" a pokračovali v cestě.
"Proč to má těžší?"
"Je to dcera Rose Belikov, dříve Hathaway, a Dimitrije Belikova. To mluví za vše. Stejně těžkou trasu absolvovala i Rose a zvládla jí na výbornou. Ve stejném věku jako má Bella, před složením zkoušky a přijmutí značky slibu měla na kontě víc zabitých Strigojů, než má většina dospělých Strážců za celý život. Viděla jsem jí v akci a nestačila jsem zírat a Bella jí v tom všem překonala."
"Bella? Ta křehká dívenka?"
"To je její maska. Snadná oběť, skryté nebezpečí."
To se Jasperovi jako bývalému vojenskému generálovi líbilo.
"To je chytré. Nikdo od ní neočekává nějaké nebezpečí."
"Přesně."
Dostali se na provazový most, poslala "chráněnce" napřed a kryla jeho postup zezadu. "Moroj" se dostal v bezpečí do cíle a "Strigojové" obklíčili Bellu na mostě. Edward se nepříjemně napnul a jen silou vůle se jí nerozeběhl na pomoc.
"A je to tady zase-"
Bella nasadila zoufalý pohled a pro Strážce to bylo znamení k útoku. Rychle se přikrčila a jednou rukou se chytila plaňky. Než se Strážci stihli rozkoukat, tak přesekla lana kůlem a Strážci popadali dolů. Jelikož to nebyla veliká hloubka, tak to odnesli jen několika modřinami. Bella se elegantně vyhoupla nahoru, kde byla okamžitě dobře mířenou tvrdou ranou poslána k zemi. Otřepala se a rychle se vyškubla velké mužské osobě nad sebou, které uštědřila pár tvrdých ran do obličeje. Poté se mu vysmekla a "dorazila ho". Rychle se vrhla na Strážkyni před sebou.
Cullenovi překvapeně koukali na Bellu, která neváhala tvrdě udeřit vlastní rodiče.
Ozval se klakson a to znamenalo, že Bella úspěšně složila zkoušku. Slezla ze Strážkyně hrající Strigojku a překvapeně se dívala na vlastní matku. Ve velkém Strigoji, který jí napadl jen co vylezla z mostu zase svého otce.
Ozval se ohlušující jásot a Bella se s úsměvem rozhlížela kolem. Její oči zářily štěstím. Ještě nikdy neviděli, že by její oči, tak zářili.
"Útěk alá Hathawayová?"
"Mami!"
Skočila mámě po krku a pevně jí objala.
"Po někom to přece mít musím...proboha! Co se ti to stalo?"
"Vlastní dcera mi dala nakládačku."
"Je pravda, že jsem se do toho trochu zažrala a nechala se unést, ale...promiň."
"Neomlouvej se mi. Já jsem na tebe tak pyšná. Russell by byl taky."
"Hmm-"
"Nemůžeš za to. Na to nezapomínej."
"Kde je moje malá holčička?"
"Tati-"
Pustila matku a ztratila se v jeho velkém objetí. Obě dvě byli oproti Dimitrijovi malé.
"Jsem na tebe pyšný. Počkej až to uslyší babička. Bude tak pyšná a jsem si jistý, že se bude s tebou chlubit každému. A to nemluvím o prababičce Yevě."
"Bellinko."
"Babi!"
K Belle přiběhla starší žena se záplavou na krátko střižených zrzavých vlasů. Už od pohledu Irka.
"Zajímavé. Takže Rose je dcera Irky s Turkem?"
"Jo a Bella je dcera Rose s rusem. Opravdu zajímavá kombinace."
"Byla jsi tak úžasná."
"Ta žena, co jí teď objímá je Strážkyně Hathawayová. Matka Rose."
"Všechny si jsou podobné."
"Bello!"
"Teto Liss! Viděla jsi to? Viděla jsi mě?!"
Bella nadšeně poskakovala jako malá holčička nad čímž se musel Edward pousmát.
"Ano, samozřejmně, že jsem tě viděla. Byla jsi úžasná. Přesně jako tvoje matka před lety."
Edward se otočil na Sydney a položil jí otázku, která ho pálila ze všeho nejvíc.
"Kdo je Russell?"
"Byl to její nejlepší přítel. Je mrtvý. Obětoval se pro Bellu a ta to pořád těžce nese. Dává si to za vinu. Chtěla zemřít v boji s ním. Tehdy jí strčil za ochranou bariéru školy, kde ji jejich kamarád chytil a nepustil. Viděla, jak banda Strigojů zabila Russella přímo před jejíma očima. Využili příležitosti, kdy ochraňoval Bellu a pak...nebyl to pěkný pohled. Celé to byla vina jejich lektora. Bral je za ochranné bariéry školy na lovy Strigojů a jednoho dne se jim to vymstilo a takhle to nakonec dopadlo. Nadějný Strážce mrtvý a další psychicky na dně. Nepromluvila a nepohla se několik dní. Stále pozorovala jedno jediné místo. Hrozně smutné. Poté, co byla schopná mluvit, něco se semlelo. Napadla učitele a utekla z akademie. Dobře se ukryla a ani mi Alchymisti jsme jí nemohli najít.
Nakonec jí našel Dimitrij. Je neuvěřitelně dobrý ve stopování. Bohužel víc toho nevím, to by vám musela osvětlit Bella."
Odvedla je do jejich apartmá a vytočila číslo Rose.
"Dovedla jsem je do pokoje. Už budu muset jít nebo si to pěkně odskáču."
"Chápu. Ráda jsem tě zase viděla. Opatruj se."
"Díky. Já tebe taky. Opatrujte se a pozdravuj otce."
"Jsi milá. Rád to uslyší. Oblíbil si tě. Dimitrij pro ně jde."
"Dobře. Těším se až se znovu uvidíme."
"Já taky."
"Cullenovi? Ráda jsem vás poznala a děkuji vám za všechny poskytnuté informace. Doufám, že vám pomohli informace, které jsem vám podala."
"Samozřejmně. Děkujeme."
"Není za co. Já už budu muset na centrálu, ale Dimitrij je na cestě a vezme vás za Bellou."
"Děkujeme, Sydney."
"Doufám, že jste poslední krvežíznivci, které potkám. Nic proti vám, ale pijáky krve, stejně jako ostatní Alchymisti, nemám ráda. Z principu."
"V pořádku. Chápeme to."
"Mějte se hezky."
S úsměvem odešla a nechala je vše zpracovat.
"Zírám."
"Trefná poznámka. Všimli jste si těch jejích značek?"
"Dokud si nezapletla vlasy, tak ne. Proto je nikdy nechtěla vyčesat a nepodařilo se mi jí přesvědčit. Nechtěla, aby je někdo viděl."
"Všichni Strážci tady je mají."
"Co myslíte, že znamenají?"
"Zeptáme se."
"Ten její táta, Dimitrij, jich má fakt hodně."
"Její máma taky."
Ozvalo se zaklepání a po vyzvání dovnitř vešel Dimitrij.
"Tak jsem tady, přesně jak jsem slíbil. Jste připraveni?"
"Ano."
"Pak tedy pojďme."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 5. ledna 2017 v 15:22 | Reagovat

Zatím to pokračuje velmi slibně :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama