Strážkyně může zemřít, ale její duše kráčí dál.

Isabelly Vampýrská Akademie 21.kapitola

12. prosince 2014 v 12:00 | RozaBellaBelikov |  Isabelly Vampýrská Akademie
v minulém díle se událo:
Vztekle cenila zuby a pomalu couvala k prudkému srázu. Dokázala by se dostat dolů, ale ne s nimi za zadkem.
Zoufale se na něj podívala a on zaváhal.
"Přece by si mi znovu neublížil, Edwarde?"
Nevěděl, co by měl udělat. Praly se v něm dvě já. Bella to, ale vyřešila za něj. Podkopla mu nohy, pronikavě zahvízdala a z jeskyně se vynořila další skupina.
"Snad jste si nemysleli, že tu jsem jen s tou bandou pitomců?"
Jejich výrazy mluvili za vše. Věnovala jim uchechtnutí.
"Zabijte je."

Strigojové se na ně vrhli. Spotěšením to sledovala a počkala až budou příliš zaměstnaní bojem.
"Má náš výcvik. Dodržuje jednoduchá pravidla, ponaučení. Neváhej, nikdy a nad nikým. A pokud nejde vyhrát, uteč. Jakmile zjistí, že nemá šanci. Přemůže jí Dhampíří instinkt a uteče."
Vzpomněl si na Dimitrijova slova a očima vyhledal Bellu. Ta mu věnovala zákeřný úsměv a poté se se zavlátím kabátu vrhla dolů ze srázu. Rozeběhl se za ní a díval se, jak sjíždí po kamenitém svahu jako kdyby měla pod nohami snowboard a byla na zasněženém svahu. Chtěl se za ní vydat, ale skočil po něm jiný Strigoj a tak musel bojovat.
Když skončili, zkontrolovali paseku kterou tu po sobě zanechali.
"Až vyjde slunce, tak tu po nás nezbude žádný důkaz."
"Kde je Bella?"
"Utekla. Musíme za ní. Za dvě hodiny vyjde slunce a musíme ji porazit a pak dostat do úkrytu. Nejlépe do auta."
"Jdeme."
Seskočili dolů a ladně dopadli vedle sebe na břeh řeky. Edward nasál její vůni a společně se rozeběhli po proudu. Během pár minut jí konečně dohnali. Vzdalovala se od akademie.
"Stůj, Bello. Nemáš už kam utéct."
Společně jí obklíčili. Pokusila se utéct, ale když se ani přes Esme nedokázala dostat, tak se stáhla doprostřed kruhu, který utvořili a napjatě čekala v bojové pozici.
"Pojď s námi, Bello. Bude to zase jako dřív."
Rozesmála se šíleným smíchem a narovnala se. Očividně v nich neviděla hrozbu. Opak byl, ale pravdou. Přestože se tvářila uvolněně, byla kdykoliv připravená k akci.
"Co je na tom k nepochopení? Já nechci, jsem spokojená."
"Nevypadáš tak."
"A i kdyby. Vám do toho nic není."
"Jsi naše rodina, Bello."
"Nejsem. Já nemám rodinu. Nepotřebuju ji. Jenom zdržuje od důležitých cílů."
"A jaké jsou tvoje cíle?"
"Zabiju Alexandra a Vasilisu Dragomirovi. Tím pádem mi bude celý Strigojí svět ležet u nohou. Už teď vládnu dost velkému impériu. To, co jste viděli byla jen malá skupina, zlomek toho čemu všemu vládnu. Poté budu postupovat hezky jeden královský rod za druhým. V nastalém zmatku to nebude nic těžkého."
"Ty by jsi ublížila Alexovi? Je to tvůj přítel! Zavázala ses, že ho budeš chránit!"
"Možná kdysi. To už dávno neplatí. Je to jenom potrava. Chutná svačinka."
"To ti nemůžeme dovolit."
"A co uděláte? Odvedete mě násilím, uděláte ze mě zase tu starou nicku a co? Dáme se s Edwardem dohromady a splodíme děti o které se budete starat? To by jsi chtěla, Rose? Esme? Nemůžete mít vlastní a tak chcete, abych byla "normální" a dělala vám rodičku?!"
Esme zalapala po dechu a ublíženě sklonila pohled. Rose na tom byla podobně.
"Ne, počkat! To není vše, co? Alice ze mě chce oblékací živou panenku na které bude zkoušet svoje rádoby stylové outfity? Která jí zabaví do doby než hupsne Jasperovi do postele? Co, Alice? Pořád roztahuješ pro něho nohy? Pro toho, kdo ani po letech nedokáže odolat krvi? Pro někoho, kdo je tak slabý?"
Jasper zatl zuby, aby se ovládl, protože nechtěl Belle ublížit. Ikdyž by si to zasloužila za to, že jeho milovaná Alice je jen krůček od toho, aby se nezhroutila.
"Copak, Emmette? Ty nic neřekneš? Došli ti vtipy?"
"Nelíbí se mi, co nám říkáš, Bello. Nevím, proč jsi tak zlá."
"Jsem upřímná. Pravda bolí, víš? A pokud ti to tak vadí, tak mi pojď domluvit. Počkat, ty jsi to zkoušel, ale nejsi dost silný na to, aby si mě porazil! K vzteku, co?"
"Nech Emmetta napokoji!"
"Nebo co, Rose? Nebo co?"
Rose jí věnovala ublížený pohled, čímž jí rozesmála.
"Vzala jsem ti vítr do plachet?"
"Bello, to stačí."
"Stačí? Možná vám, Carlisle, protože nechcete slyšet pravdu, ale já se jí nebojím. Nehledě na to, co uděláte, kolik životů zachráníte nebo na to, co si myslíte...pořád jste vraždící monstra bez duše. Nic na světě to nikdy nezmění. U vás je to ovšem v pořádku, že? Novinka. Já možná jsem krvežíznivá potvora, ale poprvé za roky jsem spokojená."
Edward věděl, že musí něco vymyslet. Jejich čas se krátil, protože s každou minutou jejich rozhovoru se neúprosně blížil východ slunce. Pokud vyjde slunce a Bella bude venku, ztratí ji navždy.
Ostatní na to trochu pozapomněli, protože se snažili vyrovnat s jejími zlými slovy. On to, ale tak nemohl nechat. Dimitrij ho varoval a proto se připravil na nejhorší. Tušil, že pokud se pustí do něho nenechá na něm nit suchou a řekne mu to nejhorší, co dovede.
"Co by asi řekl Russell kdyby tě slyšel? Co by si pomyslel, kdyby věděl, že se z tebe stalo tohle?"
"Netahej ho do toho."
"Proč? Protože mám pravdu?"
"Ne, protože je mrtvý. Pokud by byl živý, tak by se mě vydal hledat, aby mě mohl zabít v domnění, že tím "osvobodí" mojí duši, ale poté co bych ho probudila by stanul po mém boku jako můj spojonec. Společně by nás nikdo neporazil. Stejně jako na škole."
"Kdyby byl naživu, tak by byl nešťastný z pohledu na tebe stejně jako jsem já."
"Nezajímá mě, co říkáš. Je mrtvý a hnije pod vrstvou hlíny. To by si měl vědět. Snažíš se napravit, co jsi napáchal, ale smiř se s tím, že to nejde, Romeo. Tvoje Julie je dávno mrtvá. Nic co mi řekneš v domnění, že mě tím zraníš a rozhodíš, mi nemůže ublížit. Pokud by si mi chtěl ublížit, tak to už víc nejde. Postaral ses o to. Víc než dokonale. Pokud si myslíš, že můžeš zapůsobit na moje srdce, tak je to marná snaha, protože si to byl ty kdo moje srdce zabil. Zabil si mě, když si mě tam nechal. Moje srdce utichlo ve chvíli, kdy mi došlo, že jsi pryč. Když jsem upadla do mokrého listí a nechala kapky deště dopadat na moje tělo. Netlouklo mi po návratu do školy, stejně jako netluče teď. Není nic čím by si mě nyní mohl rozhodit. Nemám žádné city, jenom potěšení."
Zlehka si přejížděla bříšky prstů po dekoltu. Nedokázal od směru pohybu jejích prstů odvrátit zrak.
"Nech mě ukázat ti stejné potěšení-"
Udělal krok k ní, pak další a další až byl u ní. Jemně stáhl její ruku a začal jí hladit sám. Potěšeně přivřela oči a vychutnávala si jeho dotyk.
"Edwarde!"
Hlas jeho bratra Jaspera ho probral z transu. Chtěl využít jejich blízkosti, ale rychle prokoukla jeho záměr a než se nadál, mrskla s ním proti Emmettovi a Jasperovi. Dala se na rychlý útěk, ale byli jí v patách. Kapky vody odlétaly od jejích nohou a kabát za ní vlál. Byla neskutečně rychlá. Edward jako nejrychlejší z nich jí doběhl a povalil jí do vody. Jelikož byli stále na břehu, tak tam nebyla veliká hloubka. Pro jistotu jí, ale přetočil, aby ležela na zádech. Přišpendlil jí vlastním tělem a s potěšením sledoval, že se nemůže osvobodit.
"Koukej mě pustit!"
"Ne."
"Pokud máš rád dominantní pozici, měl jsi říct."
Rukou, kterou si osvobodila mu přejela po podbříšku. Lehce přivřel oči a zavrčel.
"Edwarde, ovládej se!"
Nakonec se jim s většími obtížemi podařilo zvednout Bellu ze země aniž by jim utekla a tak jí mohli vzpouzející dovléct do nejbližší jeskyně, protože k autům by to už nestihli. Vztekle prskala, ale osvobodit se nemohla.
Ta představa se jí nelíbila, ale však ona něco vymyslí. Zůstala nehnutě sedět a nechala se držet Emmettem. Stejně se nemohla pohnout ani o milimetr. Vydržela takhle k překvapení všech několik hodin.
"Zavolej jejímu tátovi, že jí máme ať se připraví."
"Dobře."
Jen, co tohle slyšela, začala sebou šít. Emmett měl co dělat.
"Už chápu, co mysleli tím, že jí neudrží ani deset chlapů."
"Nakopu tě při první příležitosti!"
Edward k ní přešel, podřepl k ní a zahleděl se jí do jejích očí.
"Brzo budeš zase jako dřív."
"Aby si mi mohl zase ublížit? Těšíš se že? Baví tě mučit malou slabou holčičku? Je to zábava ubližovat zlomenému člověku, že?"
"Nechci ti ubližovat. Nikdo z nás nechce."
"Tak mě pusťte. Chci odejít."
"Tak jdi. Venku svítí slunce, můžeš se opalovat."
Vztekle na něj zavrčela a pokusila se nohama odrazit od země, aby se mohla Emmettovi vykroutit. Jasper se snažil na ní použít svůj dar, aby jí uklidnil, ale šlo to z tuha.
"Přestaň s tím!"
Šlehla po něm pohledem a Jasper se skácel k zemi. Alice se k němu ihned sklonila.
"Co je ti, lásko?"
"Vůbec nic. Dneska je, ale krásný den."
Zmateně zatřásl hlavou a překvapeně se podíval na Bellu.
"Jak jsi to udělala? Jak si použila můj dar proti mně?"
"Jak to mám kurva vědět? Tvoje žena je vědma, ne já!"
Alice jen pokrčila rameny.
"Za hodinu vyrážíme. Bude už tma. Slunce zapadá."
Věnovala jim úšklebek a už začala plánovat útěk. Měnila rychle rozhodnutí z vteřiny na vteřinu až s potěšením zjistila, že Alice z toho třeští hlava.
"Můžeš s tím přestat?"
"A odepřít si to potěšení?"
Naplánovali všechny možné scénáře a vše domluvili s Dimitrijem, Rose a Albertou.
"Je čas."
Emmett se v klidu zvedl i s ní. Pevně jí svíral pažema a nesl jí. Měla nohy jen pár centimetrů nad zemí a i když se snažila všelijak se osvobodit, neměla proti jeho medvědímu stisku žádnou šanci.
Začala rusky nadávat, ale jelikož nikdo rusky neuměl tak si z toho nic nedělali. Protože pes který štěká, nekouše.
Když s ní šel blízko stromu, tak ho pevně objala nohama a nechtěla se pustit. Ve snaze se osvobodit sebou začala šít. Edward k ní přešel a rukama přejel po jejích stehnech. To jí na chvilku rozhodilo. Využil toho, aby jí pevně sevřel její nohy a roztáhl je. Díky tomu její stisk povolil a mohlo se pokračovat.
Celý zbytek cesty se snažila osvobodit a při nasedání se jí to skoro podařilo, ale Edward jí chytil a tak se Emmett chopil řízení zatímco jí Edward držel.
"Pořád ještě máme čas se společně vytratit, Edwarde. V tom lese, když si mě hladil po nohou, cítila jsem tvoji touhu. Dovol mi ukázat ti vášeň. Neříkej mi, že po mě ani trochu netoužíš-"
Zadečkem mu zakroutila v klíně a on musel pevně zatnout čelist, aby se ovládl.
"Musíš vydržet, Edwarde. Do dvou hodin jsme tam."
Jasper se na něj soucitně podíval. Cítil emoce, které v něm Bella vyvolávala.
"Víš co vše by se dalo za dvě hodiny zvládnout, Edwarde? Kéž bych ti to mohla ukázat aspoň v mé hlavě...aby jsi pochopil-"
"Mlč, ty pokušitelko. Edward to vydrží a nepustí tě. Jeho vůle je pevná a silná. Nejsilnější z nás."
"Nikdo se tě na názor neptal, Jaspere!"
Pokusila se ho aspoň kopnout, ale jejímu kopanci uhnul. Skvěle se tím bavil, aspoň do doby než si přestal dávat pozor a Bella mu s velkým potěšením věnovala bolestivý kopanec přímo do holeně.
"Nikdy nepodceňuj nepřítele, ani když si myslíš, že ti nemůže nic udělat,.....generále."
Vztekle na ní zavrčel. Nemohl se dočkat až to bude zase ta stará Bella. Tahle mu lezla krkem.
"Už tu skoro jsme."
Pomalu dorazili k bráně. Edward počkal až budou všichni venku a připravení. Poté na Dimitrijovo vyzvání s Bellou opatrně vystoupil. Skoro se jí podařilo vyškubnout se, ale Edward s tím počítal a tak se jí to nepovedlo.
"Bello-"
"Mami...tati-"
V jejím hlase byla k překvapení všech známka nějakého citu.
"Neboj se, holčičko. Nebude to tak hrozné."
Odvedli jí do chatky, kde už čekali další Strážci společně s Lissou a jejím manželem. Všiml si, že všichni mají dřevěné kůly. Kromě Lissy která svírala stříbrný.
"Ahoj, holčičko. Brzy budeš zase v pořádku."
Jenom přikývla a pak se její tvář z klidné změnila na ďábelskou.
"Měl jsi říct, že mě nejdřív chceš vzít na večeři, Edwarde. Lépe bych se oblékla."
Věnovala jim jeden zářivý úsměv.
"Drž jí tak, aby měla odhalenou hruď."
Pevně jí sevřel ruce a silně jí k sobě přitáhl. Lissa kráčela směrem k ní a kůl se jí zaleskl v ruce. Během zlomku vteřiny se vyškubla a dala se do pohybu. Dimitrij s Rose strhli Lissu k zemi. V klidu se vyhla Strážcům a dala se na útěk. Christian jí podpálil kabát, ale za běhu si ho svlékla a vyběhla ven. Edward s ostatními okamžitě za ní. Podařilo se jim ji zase obklíčit, aby neutekla.
"Nechte mě kurva bejt!"
"Něco jsem ti o tom slovníku říkal, holčičko."
"Tati-"
Otočila se po jeho hlase a sledovala, jak suveréně k ní kráčí její otec i s kůlem v ruce.
"To mě nezabije a moc dobře to víš."
"Však já vím."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama