Strážkyně může zemřít, ale její duše kráčí dál.

Dhampíří vzdor 2/5

14. května 2015 v 11:20 | RozaBellaBelikov |  Dhampíří vzdor
v minulém díle se událo:
...Víte o tom, že Nathan ovládá oheň? Jednu z nejúčinějších zbraní proti Strigojům a jak ho používá? Zapaluje s ním oheň v krbu a schovává se za své strážce! Každý druh magie se dá jistým způsobem použít proti nim. Buď jako rozptýlení nebo zbraň, ale morojové to nedělají! Schovávají se za námi a vzápětí se po nás opět vozí, schazují nás a panovačně rozkazují! My umíráme pro vás, ne vy pro nás a přesto nemáme skoro žádná práva! Hrajete si na bohy a čekáte, že budeme nadšeně podporovat ten váš pošahanej šukací zákon?!"

Zahlédla výraz pobavení v Dimitrijových očí a její otec se ani neobtěžoval maskovat svůj smích. Mnoho dam bylo rozhořčených nad jejím slovníkem, ale absolutně jí to nezajímalo.
"Rosemarie.."
"Sklapněte konečně, ženská! Myslíte, že jen protože si to přejete, tak na sebe nechám sáhnout nějakou nedomrlého moroje? Pokud se na mě nějaký pokusí sáhnout, tak až s ním skončím bude rád, že mu zbudou nějaké končetiny po kterých by se odplazil!"
"Někdo jako ty by měl mít děti..."
"Aby jste jim diktovaly život? Ne a navíc. Na světě je pouze jeden muž kterému bych děti dala, kdyby to bylo možné."
"Pokud ten moroj není Adrian pak nevidím problém, abys s tím morojem..."
"Posloucháte vůbec? Řekla jsem muž a ne nedomrlá chudinka, atrapa mužského v podobě moroje. Vím, že si vy morojové myslíte, jak jste neodolatelní a že my dhampíři se vám budeme vrhat k nohám, ale pletete se. Morojové nejsou tak úžasní, jak si myslíte a pro příklad bych nemusela chodit daleko. Nedostal před lety váš syn Randall zaslouženě přes držku od vlastního desetiletého syna kvůli tomu, že si myslel, že jako královský si může dělat z jeho dhampíří matky krvavou děvku a ještě jí za to bít? Ach, ano. Vím o tom, i když jste se to snažila ututlat. Ví o tom víc lidí než si myslíte. Třeba alchymisti o tom incidentu mají velice znepokojivě podrobnou složku. A takovým by měla dhampíří žena dovolit, aby na ni ukojily svůj chtíč? Být pouhými sexuálními hračkami v rukou morojů? Nikdy! Navíc jsem dost jasně řekla, že na mě žádný moroj nesáhne. Tím mužem je samozřejmně dhampír a jak jistě došlo dokonce někomu jako vám...důvod proč mu dítě dát nemůžu není protože bych nechtěla, ale z biologického hlediska nemůžu ani kdybych stokrát chtěla."
Riskla to a zadívala se jeho směrem. Viděla jeho hřejivý milující pohled a usmála se na něj než na královnu vrhla další zlostnej pohled.
"A pokud si myslíte, že dovolím nějaké morojské chudince, aby si na něj pokoušela dělat nároky, tak se šeredně pletete. Říkám to vám a i všem ženám, které o něm uvažovaly. Ruský bůh Dimitrij Belikov je můj a jediná postel, kde po zbytek života bude, je ta moje, takže smůla, coury. On je zadaný."
Viděla Chritiana, jak se na sedačce kroutí bezmezným smíchem, Lissu, jak svůj smích ukrývá do dlaní a Adrianův a Eddieho pobavený pohled. Dimitrij byl očividně jejím veřejným prohlášením šokovaný, pobavený a potěšený zároveň.
"Když už jsme u těch vyhlášení, tak co by následovalo Dhampířímu šukacímu zákonu? Morojský manželský zákon? Rozhodovala by jste o kom, kdo si koho vezme? Protože z těch vašich intrik to tak vyplívá. Už jste se pochlubila Lisse a Adrianovi, jaké s nimi máte plány? Ne? Tak já jim to osvětlím. Důvod, proč královna tolik podporuje princeznu Dragomirovou, je proto, že doufá, že bude příští královnou. Na tom by nebylo nic špatného. Ale snaží se rozeštvat vztah Vasilisy Dragomirové a Christiana Ozery, proto aby ji vmanévrovala do vztahu a manželství s Adrianem Ivaškovem, který by vládl společně s ní a tak by Ivaškům zůstala vláda."
"Ale to přece...."
"Není pravda? V době, kdy jste si myslela, že máme s Adrianem vztah jste mi dost jasně řekla, že já nejsem pro Adriana dost vhodná stejně jako pan Ozera pro Lissu."
V tu chvíli vypukl pravý chaos. Strážci se ani nesnažily uklidnit rozhořčený dav. Ozerové byli nejhlučnější. Přestože se mnoho z nich chovalo v přítomnoti Christiana nejistě. Pořád to byl Ozera a jakýkoliv útok na něj, byl útok na celou rodinu. Na královně šlo vidět, že panikaří a neví, co dělat. Štěkala rozkazy na strážce, ale ani jeden z nich se nepohl.
"Tak poslouchejte přeci! Jste Strážci! Musíte poslouchat!"
"Nemusíme. MY jsme dhampíři a ne morojové. Nemusíme poslouchat morojskou královnu."
Chytla sako svojí uniformy a před překvapeným davem ho na sobě roztrhla cáry hodila k jejím nohám. Zůstala tam stát jen v kalhotách a obepnutým tílkem.
"Je načase, aby se morojové chránily sami. Už se pro vás nebudeme ponižovat. Už pro vás nebudeme umírat a nenecháme si od vás diktovat náš život. Možná bez vás náš rod skončí, ale váš zemře rychleji než ten náš. My se ubránit umíme, vy ne. Jsem zvědavá, jak dlouho vydržíte."
Stulila se do Dimitrijovi náruče a věnovala mu polibek.
"Pojďme, soudruhu. Slíbil jsi mi nějaké vynahrazování a po tom, co jsem dneska řekla, zní postel jako dobrý plán."
"Budiž. Pojďme tedy. Chci, abys veškerou svou vášeň, kterou jsi dala do svého proslovu věnovala jen mě."
Společně odcházely a v závěu za nimi i ostatní strážci.
"Počkejte!"
Dělaly, že neslyší a dál kráčely.

"Prosím, počkejte!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama