Strážkyně může zemřít, ale její duše kráčí dál.

PROJECT: Rose Noir 3

6. června 2017 v 13:59 | RozaBellaBelikov |  PROJECT: Rose noir
Věnováno Kulisek129Usmívající se! Vše nejlepší k narozeninám!
Omlouvám se za pozdější vydání, ale trochu jsem to popletla a myslela jsem, že je máš až dneska Plačící. Musím se pořádně koukat do kalendáře :-)


"Alberto, jdete jako na zavolanou. Tady pan Zeklos se před chvílí přiznal ke sledování studentky, k pokusu o její napadení a vyhrožování."
"Vyhrožování?"
"Dušoval se, že roznese po škole drby o zcela vymyšleném jakémsi románku mezi strážcem Belikovem a slečnou Hathawayovou. Zřejmně předpokládal, že tréninky navíc jsou jakousi formou sexuálního vztahu."
"Postarám se o to, Katarino."
"Děkuji, Alberto."
Všichni tři sledovali, jak pomáhá na nohy Jessovi a odvádí ho. Poté, co osamněli, tak se znovu otočila čelem k nim.
"To, bylo naprosto úžasný! To chci umět, ukážete mi to?"
Usmála se na svoje já a přikývla. "Možná někdy příště."
"Děkujeme vám, strážkyně Blacková."
Usmála se na něj a mávla rukou jako kdyby odháněla otravný hmyz.
"To nic nebylo. Mám s takovými namachrovanými frajírky zkušenosti. Myslí si, že když jsou morojové, tak jsou páni světa a každá dhampírská dívka bude jejich sexuální hračka a nebo jí budou pomlouvat, aby si každý o nich myslel jen to nejhorší. Nevěřím, že by vaše studentka taková byla a stejně tak nevěřím tomu, že někdo jako vy by si začal něco nevhodného se studentkou."
"Znáte mě?"
"Vaše pověst vás předchází. Tedy pokud se nemýlím a vy jste strážce Belikov."
"Ano, to jsem. Dimitri Belikov."
Přijala jeho ruku a usmála se. Příjemné mrazení okolo páteře ignorovala. "Katarina Blacková."
"Rád vás poznávám."
"Nápodobně."
"Jak jste věděla, že se blíží Alberta?"
"Prosím, tykejte mi...." Bylo divné, když jí vykal a nelíbilo se jí to. "...a s mým výcvikem...dejme tomu, že jsem to prostě věděla."
"Dobře, budu ti věřit. Ale jak jsi věděla o tom, že Rose dostává tréninky navíc?"
"Bylo to jediné logické vysvětlení. Nebo by jsi to chtěl rozebírat před Zeklosem, který vás chtěl pomlouvat?"
"Ne, to nechtěl."
"To jsem si myslela. Omlouvám se za vyrušení od vašeho tréninku. Ráda jsem vás oba poznala. Pokud mě teď omluvíte..."
Odešla, tak nejrychleji a nenápadněji jak jen to šlo a jen co byla z dohledu možných svědků, tak se rozeběhla mezi stromy. Srdce se jí svíralo a těžko se jí dýchalo. Nečekala, že to bude mít na ni takový efekt až ho znovu uvidí. Nebyl to její Dimitri a přesto byl. Až když už nemohla popadnout dech, tak se zastavila.
"Co to děláš? Seber se. Chuděrko malinká, pokud se nesebereš ztratíš ho po druhé stejně jako Ivana a Jannu."
Střelila si facku a zatřásla hlavou než se otočila a vydala se pomalým rozvážným krokem zpět. Studovala okolí, ale nic v okruhu jednoho kilometru od ní nebylo žádné nebezpečí. Když dorazila zpět, tak byl akorát čas večeře. V klidu vešla do jídelny a za doprovodu šuškání došla až ke stolu pro strážce a dala se do jídla. Když už zírání na její osobu bylo nesnesitelné, tak v klidu odložila příbor, otřela si ústa do ubrousku a pak lehce naklonila hlavu a opřela si ji o ruku.
"Vidíte něco, co se vám líbí?"
Všichni sebou trhli a věnovali se svému jídlu. "To jsem si myslela." S ledovým klidem se zvedla pohodila svými dlouhými rozpuštěnými vlasy a odcházela z jídelny. Zvuk odsouvané židle ji překvapil, ale osoba, která to byla ne. Zastavila se zády k ní: "Něco jsi mi chtěla, Rose?"
"Chtěla jsem se zeptat jestli by jste na mě neměla zítra chvilku času, aby jste mi ukázala ten chvat."
Jako mladá měla docela kuráž, to musela uznat.
"Nemáš trénink se strážcem Belikovem?"
"Mám, ale potom jsem vám plně k dispozici."
Váhala, ale slíbila si to a navíc nebude na škodu, když ji naučí vše co zná. Mohlo by se jí to jednoho dne hodit.
"Najdu si tě, buď připravená."
"Budu."
Za celou dobu se na ni ani nepodívala a jen co tohle vyřešili, tak pokračovala v cestě. Všem se muselo její chování zdát arogantní a nesnesitelné, ale nemohla se dívat sama na sebe. V téhle době byla ještě šťastná. Myslela si, že má všechno, co ji k životu stačí a byla spokojená.
Položila si ruku na břicho a povzdychla si. Pokud tohle změní....pokud zabije ty strigoje, tak z Dimitriho se nestane strigoj a jen bůh ví jestli budou spolu mít Ivana. Zlomilo by ji, kdyby se na něj těšila a pak to nebylo možné. Nebyla si jistá jak se jim to povedlo a ani nikomu z jejich okolí. Tolik testů a přes to se na to nepřišlo. Její ruce a jizvy od jehel na nich mluvili jasně o počtu krevních vzorků na potřebné testy. Ale musela to risknout, musela to udělat. Janna byla ochotná riskovat svoji existenci, aby se budoucnost změnila a tak ona ji nesmí zahanbit svým váháním. Dostane je všechny do jednoho. Nikdo ten masakr nepřežije, o to se postará. I kdyby v ní zůstala jen jediná kapička krve, tak se nevzdá a pošle je do pekla kam patří, až poté dovolí svému tělu pokojně odejít za jejím mužem, synem a vnučkou. Konečně budou všichni spolu a možní konečně pozná tu dívku, která si získala srdce jejího malého chlapečka a přivedla na svět její úžasnou Jannu.
Další den se vydala na potřebný průzkum. Když se pomalu blížila k jeskyni, tak se jí svíralo srdce. Tady Dimitri...tady se z něj...
Zatřásla hlavou a poslala disky napřed na průzkum. Nechtěla riskovat, že by vítr zanesl její vůni ke strigojům. Nyní bylo slunce na obzoru, takže strigojové budou několik hodin zalezlý a než vylezou, tak její pach odnese vítr. Nebudou vědět, že tu byla. Zapnuté mikrofony po chvilce k ní přenesly zvuky konverzace z jeskynního komplexu, ale nic užitečného. Nevadí, stejně tohle byli jen pěšáci. Však ona si pohlídá až tu budou všichni a pak nebudou mít nejmenší šanci.
Dala si ruce do kapes a vydala se zpátky. Když si pospíší, tak stihne svoji hodinu a uvidí Dimitriho. Taky si chtěla připomenout všechny své dávné přátele. Vklouzla do tělocvičny a z rohu sledovala dění v místnosti. Měla chuť si pohrdavě odfrknout. S takhle lehkovážným přístupem se nedivila, že neměli šanci ve chvíli, kdy to bylo nejvíc zapotřebí.
Netrvalo to dlouho a všiml si jí první student a pak už se to hromadilo až ji sledovalo víc studentů než cvičilo. Dál se opírala o stěnu, ruce překřížené přes hruď, kapucu hluboce staženou do čela a pravé chodidlo zapřené o zeď a nevěnovala jim moc pozornosti.
"Strážkyně Blacková, nemáte jinou práci než tu rozptylovat studenty?"
Pomyslela na ty strigoje připravené kdykoliv zprovodit lidi v téhle místnosti z povrchu země a na to jak šokovaně se budou tvářit až budou umírat a to ji na tváři vykouzlilo maniakální úsměv. Všimla si, že Dimitri se nad tím úsměvem pozastavil a upřeně ji studuje.
"Pro dnešek mám hotovo. Vadím vám tu?"
Sladce se na něj usmála a hravě zívla. Nikdy toho neschopného chlapa neměla ráda. Léčil si mindráky na studentech. Copak někdo mohl za to, že je tak neschopnej?
"Tak co kdyby jste se k nám připojila a něco nám předvedla, když si o sobě tolik myslíte?"
"Netušila jsem, že mě dneska čeká konkurz na roztleskávačku, ale budiž. Kde mám pompony?"
Několik lidí se rozesmálo a ona litovala, že mu nemohla ukázat ten provokativní výraz celý, ale spokojila se jen s úšklebkem. Schodila ze sebe kabát a sundala si vybavení. Pak přes něj přehodila svoji mikinu a vydala se do středu tělocvičny. Všichni ji upřeně sledovali a jí bylo jasné, že studují každou její křivku i každou jizvu. Otočila se až jí dlouhý cop poskočil na zádech. "Tak kdo si troufne rozdat si to se mnou?"
Několik mládenců se zasmálo a tak si jen povzdychla. "Ano, chápu ten dvojsmysl, ale když jste takový hrdinové, aby jste neprojevovali úctu dospělému strážci, tak předstupte. Klidně všichni najednou, nemám na vás celý den."
Nakonec se odhodlalo pět mladíků a obklopilo ji v kruhu. "Strigojí férovka? Tak pojďte, zatančíme si."
Postavila se do bojové pozice a čekala. Vrhli se na ni nejdříve dva. Jednoho kopla z boku do obličeje a než stihl druhý zareagovat, tak ho uhodila do tváře. Přesně, jak tušila, tak se přidali i ostatní a během chvilky jim ukázala, že jí sice může být celá stovka, ale pořád dokáže vytřít podlahu s pěti usmrkancemi. Když už se ani jeden z nich nezvedl, tak uvolnila postoj a pohodila copem.
"To je vše na co se zmůžete? Ubohé. Možná by jste si měli vzít příklad z Rose Hathawayové a trénovat i ve volném čase místo proháněním sukní."
Znovu se oblékla, přešla k zuřícímu Stanovi a poplácala ho po hlavě jako děcko, i když byl o něco vyšší než ona.
"To bude dobré. Kýbl zmrzliny vám pomůže z depky."
Se smíchem od něj ustoupila a došla k Rose, kterou objala kolem ramen. "Viděla jsi ten tanec? Vše je to o vášni. Musíš ji pustit ven, osvobodit ji a přijmout ji. Pokud chceš ten trénink, tak si nezapomeň podpatky."
"Podpatky?"
"Ano, protože pokud dokážeš bojovat v nich, tak si představ, co pak dokážeš v klasické obuvy. Podívej se na mě. Ve chvíli, kdy jsem se naučila tango na parketu, tak ho můžu předvádět těm chudáčkům, které posílám do pekel."
Nechala tam šokovanou třídu a zamknula se, zatáhla závěsy u své chatky a rozplakala se. To jak se Dimitri díval na Rose jí trhalo zevnitř na kusy a chtěla být na něj za to naštvaná, ale nemohla, protože nedělal nic špatného. Díval se na svou milovanou, kterou byla vlastně ona sama. Celé to bylo tak strašně matoucí, ale nesměla zaváhat, musela vytrvat i kdyby ji to mělo na konci zničit a zlomit. Dala se dohromady, do tašky si připravila potřebné věci a vydala se najít. Je čas na trénink.
Rose našla v knihovně a podle několika šokovaných pohledů na její osobu se už novinky museli roznést rychle.
"Strážkyně Blacková..."
"Pro tebe jen Katarina, Rose. Jsi připravená?"
Rose si rychle naházela věci do batohu, ale nečekala na ni a vydala se do tělocvičny. Však ona ji dožene.
"Neunavuje vás, jak na vás v jednom kuse zírají, Katarino?"
"S omezencema si hlavu nelámu. Pokud je to baví, tak to jen vypovídá o jejich nedostatku taktu a intelektu a schopností. Pokud je rozhodí jedna strážkyně, která je minimálně o hlavu menší než většina strigojů, tak co budou dělat tam venku? Konečně jsem pochopila, proč otec trval na tom, abych zde nestudovala. S přístupem tvých trenéru je mi jasné, že z vás vychovávají maso na porážku. Jsem ráda, že aspoň někdo je jako ty."
"Jako já?"
"Jednoho dne budeš výtečná. Vím o čem mluvím."
Pousmála se a dala se znovu do pohybu. Kdyby tak věděla....


V příští kapitole nastane žhavá atmosféra až "Katarina" začne učit Rose tango a Dimitri bude svědkem....
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Daisyrose Daisyrose | Web | 6. června 2017 v 14:59 | Reagovat

Super kapitolka. Dala bych cokoliv abych mohla vidět scénku Rose a Stana.
Narážka na podpatky byla suprová. Třeba já a podpatky nejdou dohromady, nemám ani metr šedesát a stejně nosím radši tenisky a oni by v tom ještě bojovaly? Vážně super.

U téměř každé věty mi cukaly koutky, bylo to vážně suprový. :D

2 Jackie Jackie | 6. června 2017 v 15:17 | Reagovat

Krásna kapitola :-) Ako vytrela podlahu s piatimi naraz stálo za to :-) Ale príde mi to svojím spôsobom smutné :-( Ako sa bojí, že nebudú mať Ivana aj ako ju trápi Dimitri :-? Neviem si predstaviť ako by mohla táto poviedka skončiť... ;-)
Aká bude ďalšia kapitola? Project alebo nevesta? :-)

3 RozaBella RozaBella | 6. června 2017 v 17:31 | Reagovat

Nevěsta :-)

4 Anabel Anabel | E-mail | 6. června 2017 v 17:44 | Reagovat

Super kapča ☺️
Ale musím ti říct, že jsem úplně zapomněla na Project 😢 Hodně jsem se těšila na Nevěstu ☺️ Ale co se dá dělat, Project byl na řadě jako první a dvě povídky není dobré vydávat, pak se to plete...
Ach, jak miluji narážky a tu ironii od Rose. Vždy se u ní tolik nasměju. 😀 Dimitri bude u tanga? Óóó, tak to se těším 😁

5 petra petra | 6. června 2017 v 20:02 | Reagovat

Pekné dve Rose v jednej škole, to už je niečo! Strigojovia nemajú šancu. :-)

6 Kulisek129 Kulisek129 | E-mail | 7. června 2017 v 23:00 | Reagovat

Děkuju za úžasnou kapitolku k narozeninám! Byla opravdu skvostná :-). A vůbec nevadí, žes ji přidala o dva dny později ;-), věř nebo ne, nejsi jediná osoba, která si to spletla :-).
Jinak už se moc těším na další scénky s oběma Rozami :-D

7 Missax Missax | 11. června 2017 v 23:27 | Reagovat

Skvela kapitola, moc se pri cteni bavim. Mam jen strach, ze se Rose z budoucna, zamiluje do Dimitrije a ohrozi svoji misi a jejich vztah v budoucnosti. :/ :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama