Strážkyně může zemřít, ale její duše kráčí dál.

PROJECT: Rose Noir 5

15. srpna 2017 v 18:38 | RozaBellaBelikov |  PROJECT: Rose noir
Tak jsme zpátky z dovolené, někteří trochu opálení a někteří trochu spálení, ale kluci jsou nadšení a my k smrti utahaní, takže si dovoluji tvrdit, že se dovolená vydařila i přes veškeré těžkosti a trápení před odjezdem. A teď troška akce, děj se začal přiostřovat.
Zatřásla hlavou, aby to ze sebe dostala, ale nemohla.

"To zní jako plán."

"Jako sakra dobrý plán."

"Líp bych to neřekla. Jdeme si zaběhat?"

Janna se zasmála a objala ji. "Je to jako kdybych tady měla dědečka zpátky."

"Taky tě nutil běhat?"

"Nemáš ani tušení."

Janna..její Janna.....klopýtla dozadu a skoro spadla...

"Janno! Janno, co to děláš?! Pusť mě ven, budeš potřebovat pomoc!"

"Musíš nás všechny zachránit!"

"Janno! Janno, nedělej to! Janno!"

Mlátila do skla, ale to nepovolilo. Janna se rozeběhla k pultu a něco tam namačkala. Viděla světlo, které jí začalo obklopovat, ale tohle nechtěla. Janna měla jít s ní. Vzhlédla, aby na ní znovu zakřičela, ale už jí jen viděla, jak se její tělo sesouvá k zemi. Začala do skla bušit o to usilovněji, ale nic se nedělo.

"Janno! Janno!"

"Zastavte ji!"

"Janno! JANNO!!!!"

"Katarino?"

"Katarino!"

Ucítila dvě mužské paže, které ji držely, aby neupadla a podívala se do vyděšené tváře svého mladšího já.

"Katarino! Jsi v pořádku?"

"J...Anna..ona...ano, je mi dobře. Omlouvám se, ale pro dnešek konec. Můžete trénovat ještě spolu, ale já si půjdu lehnout."

Utíkala tak rychle jako snad nikdy v životě. Bolest, která se rozlévala do jejího těla byla nesnesitelná. Co probůh komu udělala, že si tohle zasloužila? Copak pořád musela o někoho přicházet? Kdy tomu bude konec? Práskla za sebou dveřmi a sesunula se po nich k zemi. Přišla o tolik a přitom je to jako včera, kdy ležela vedle Dimitriho a nohou ho vystrkovala z postele, protože teď byl na řadě, aby k malému vstal on a přitom od doby, kdy ji uspali do doby, kdy ji probudili uběhlo tolik let. Její matka, otec, Lisa..všichni příbuzní a přátelé...všichni postupně umírali a ona se s nimi nemohla ani rozloučit...vidět je. Oni sice u ní byli, ale ona o tom ani nevěděla. Její Ivan..její nádherný synáček vyrostl a ona u toho nebyla! První den ve školce, první školní den, první poznámka a dokonce ani první láska a ona u toho nebyla! Nebyla u toho, když se zamiloval poprvé ani nemohla poznat tu, která si získala jeho srdce a která mu dala její nádhernou a úžasnou vnučku Jannu! A Janna...znala ji tak krátce a byla jí tak násilně sebrána přímo před jejíma očima a ona s tím nemohla nic udělat! Nemohla!

Nemělosmysl utírat slzy, protože byli ihned nahrazeny novými a byla to zbytečná snaha. Stejně jako pokus o tlumení jejích vzlyků. Kdo by ji tady slyšel?

"Katarino? Katarino, otevři. Tady Rose a Dimitri."

Šokovaně zmkla a podívala se na za sebe na dveře jako kdyby nimi měla vidět za jejich dřevo a vidět ty dva s ustaranýma tvářema. To ji mohlo napadnout, že zrovna oni dva budou ti, kteří se tu objeví v tu nejvíc nevhodnou dobu.

"Co potřebujete?"

Její hlas zněl cize i jí, ale nemohla s tím momentálně nic udělat.

"Měli jsme o tebe starost. Pustíš nás dál?"

"Budu v pořádku, to nic není."

"To není pravda a ty to víš. Otevři nám, Katarino, my totiž nikam nepůjdeme."

Do háje s jeho starostlivostí! A do háje za to, že se za to na něj nemůže zlobit.

"Chviličku."

Zvedla se na roztřesené nohy a vyrazila do koupelny kde si sundala brýle a opláchla si obličej, ale ani to moc nezabralo a tak si dvakrát zhluboka povzdychla a pak si vrazila pořádnou facku, která nakonec zabrala. Nandala si brýle zpátky a než otevřela dveře, tak se pohledem ujistila, že nikde není nic, co by neměli vidět. Když se ujistila, že je vše v pořádku, tak otevřela oči s kamennou maskou.

"Katarino?"

"Pojďte dál. Nebudeme to rozebírat venku."

Ustoupila jim a jen co k ní byli zády, tak poslala disky na průzkum, ale ještě se staromódním způsobem rozhlédla okolo než zavřela dveře.

"Dáte si kávu? Obávám se, že nic jiného tu nemám."

"To by bylo skvělé."

Během chvilky už seděli pohodlně usazení a oba její hosti zíraly do hrnku jako kdyby se tam měli skrývat odpovědi na veškeré otázky, které trápí lidstvo. Stěžka si povzdychla než se napila a teprve pak promluvila: "Tak spusťte. Nemám na vás celý den, mám ještě povinnosti. Co trápí vaše dušičky?"

Jako první se vzpamatovala Rose. "Úkol? Ty chceš ještě jít někam do možného boje po tom, co ses tak zhroutila?!"

"Tak bych to přesně nenazvala...."

"A jak tedy?! Sesypala ses a fňukala jsi u dveří jako malá holka!"

"Rose...teď jsi nespravedlivá."

"Podívej se na ni, Dimitri. V tomhle stavu nemůže jít do boje! Zabijou ji!"

"Tak dost!"

"Ale, Katarino....."

"Oceňuju tvoji starost, vážně...ale tohle musím udělat."

"Proč?! Co je tak důležitého, že riskuješ svůj život? Jsi unavená. Fyzicky a psychicky."

"Nechápeš to, já tam musím jít. Už kvůli ní..."

"Kvůli komu."

"Kvůli Anně."

"Tvojí sestře?"

Překvapeně se podívala na Dimitriho. Jak tohle věděl? Věděla to jen Alberta, které to musela říct. Musela jí vysvětlit proč místo dvou očekávaných strážkyň přijela jen jedna.

"Jak o ní víš?"

"Alberta. Všimla si, jak spolu mluvíme a ptala se mě, co si myslím o tvém chování. Trápilo jí, že nedáváš najevo svůj zármutek. Před pár dny jsi přišla o sestru a nikdo tě neviděl truchlit."

Rose zalapala po dechu a zakryla si pusu. Nemohla se na ni dívat a už vůbec ne na něj, proto se zahleděla do svého hrnku. Najednou jí přišel stejně zajímavý jako jim před chvílí.

"Katarino..."

"Detaily říct nemohu, protože můj úkol je tajný, ale s..s Annou jsme sledovaly skupinu strigojů chystající se k velké akci tady v okolí. Při jedné sledovačce jsme byly přepadené a...Anna..řekněme, že se nevrátila na podání hlášení a nemohla jsem se s ní spojit. Věděla jsem, že je zle a když jsem k ní dorazila...na vše bylo moc pozdě."

"Když jsi řekla tady v okolí..měla jsi na mysli v blízkosti školy...že ano?"

"Nemohu o tom mluvit, Rose."

"Takže jo. Jak moc blízko jsou?"

"Blíž než by se mi líbilo. Několik kilometrů."

"Co budeme dělat?"

"My?"

"Ano. Přece tam nemůžeš jít sama."

V duchu se napomenula za tu nehoráznou lež, ale musela Rose odradit.

"Nepůjdu tam sama, je nás víc. Jsem jen průzkumník, který zjistí přesný počet nepřátel a všechny přístupové cesty do jejich skrýše, aby nemohli pláchnout žádnou únikovou cestou."

"Nelíbí se mi to."

"Nemusí."

Napjaté ticho, které nastalo bylo nepříjemné, ale neměla nejmenší chuť to změnit.

"Je mi líto, tvé ztráty, Katarino. Ale měla by ses zamyslet...."

"Nad čím?"

"Myslíš, že by se Anně líbilo, že takhle riskuješ svůj život?"

"Přece jsem říkala, že..."

"Vím, co jsi říkala a nezněla jsi moc přesvědčivě, ale pokud se tak cítíš líp, tak budiž. Jen buď opatrná."

Chtěla mu odseknout, protože jí naštval. Co on o tom ví?! Nebyl u toho..nebyl...

Kousla se do rtu, aby ovládla své tělo a nedala se znovu do pláče a přikývla. Nehledě na to, co jí řekne, tak na něj nemůže být doopravdy zlá. Je to přeci její milovaný Dimitri, její manžel.

"Neboj se, Dimitri. Teď už, ale budete muset jít. Musím se dát do kupy než vyrazím."

"Dobře. Pojďme, Rose."

Mezi dveřmi sledovala jak odchází k akademii než si povzdychla a odešla dovnitř připraavit se. Dneska si bude muset dávat větší pozor než obvykle, aspoň než se jí podaří zklidnit bušící srdce a popletené emoce.

Za hodinu už byla na cestě. Tělo v pohotovosti a mysl zklidněnou. Dostane ho! Musí zaplatit!

V bezpečí své nynější skrýše sledovala záběry z jejích létajících disků. Vylepšených forem dronů, které v této době teprve začínaly. Počítala nepřátele a studovala všechny tváře. Čím víc jich bylo tím víc se mračila. Takového množství si přeci museli všimnout. Museli to vědět dlouho před tím osudným útokem na školu! Tak jak to, že nikdo nezakročil dříve?! Byla tu neoficiálně. Nikdo nevěděl přesnou náplň jejího úkolu a tak to nemohlo být tím, že se o to měla postarat ona...Oni to věděli..věděli to a vysrali se na to!

Sevřela ruce do pěstí, tak silně až jí zapraskaly klouby. Oni to věděli! Tolik lidí zemřelo nebo bylo zraněno a oni to věděli! Dimitri se kvůli nim stal strigojem a oni tomu mohli zabránit! Stejně toho už viděla dost a ta přivolala disky k sobě, seskočila ze stromu a rozeběhla se k akademii. Tohle jí bude muset někdo vysvětlit a ona už věděla na kom si schladí žáhu. Už pár let jí ležela v žaludku...

Ignorovala zvědavé pohledy studentů i strážců a dál běžela ke svému cíli.

"Strážkyně Blacková, tam teď nesmíte. Ředitelka Kirová si nepřeje být nikým rušena."

"Je mi jedno jestli tam právě s někým souloží na stole nebo se dloube v nose! Otevřete ty dveře! Ihned!"

"Strážkyně-...."

Obešla její stůl a ignorovala zděšené zalapání po dechu od přibíhajících strážců. Odstrčila překvapenou morojku na zem a vykopla dveře až se uvolnily z pantů.

"Kirová!!!!"

Žena za stolem sebou trhla a do klína si zvrhla horkou kávu a skleněný pilník, který do teď držela v ruce dopadl na zem a rozlomil se.

"Co-? Co to-?"

"Vy o tom víte a nikdo informovaný nebyl?!"

"O čem to mluvíte?" Hlas se jí třásl, takže jí bylo jasné, že moc dobře ví o čem mluví.

"O těch strigojích tam venku!"

Vztekle vypustila vzduch z plic, pak se dala do pohybu. Odkopla obě židle, co měla v cestě, pak přeskočila stůl, chytila jí za krkem a přitlačila jí obličej k desce za stolu za doprovodu překvapených výkřiků.

"Skupina..tak velká skupina strigojů....." Ztěžka oddechovala a snažila si srovnat myšlenky. "Tam venku je neuvěřitelně velká skupina strigojů, v takovém množství o jakém se nám ani nezdálo, že je to možné a všichni jsou připraveni naběhnout sem a rozpoutat jatka!!! Myslíte si, že vás ta směšná bariéra ochrání?! Omyl! Jsou připraveni a ochotni zabíjet! Proč jste kurva nevolala o pomoc?! Teď je na všechno moc pozdě!"

Kirová se třásla, ale nepouštěla ji. Trochu ji nadzvedla než s ní znovu práskla o stůl. "Pokuste se to aspoň trochu napravit a něco kurva dělejte!"

Odhodila ji na zem a tvrdě na ni zahlížela, což ona nemohla vidět, ale byla si jistá, že je to z atmosféry v místnosti cítit. Žena na zemi na ni vyděšeně koukala se slzama v očích, ale ani o kousek se nepohnula.

"Teď taková hrdinka nejste, co? Co jsem od vás taky očekávala? Dočasně tady přebírám velení. Žádné protesty? Výborně."

V klidu jí překročila a vyšla ze dveří.

"Strážce Alto! Strážkyně Petrovová! Všichni studenti a strážci do auly! Máte deset minut! Žádné odmlouvání, strážce Alto! Máte rozkaz, tak ho splňte bez keců!"

Oba se ihned rozeběhli splnit rozkaz a před ní bylo několik šokovaných strážců.

"Co tak čumíte?! Vás se to snad netýká?! Jděte jim pomoct!"

"Katarino, co máš v plánu udělat?"

"Zachránit vám všem zadky a teď mi uhni."

"Katarino..."

"Nenechám Rose přijít o milovaného muže a ty bys to taky neměl dovolit. Slib mi, že celou dobu budeš s ní. Pokud zjistí o co jde mohla by udělat nějakou hloupost a ohrozit se. Znáš ji."

Tohle nechtěla, ale nedalo se nic jiného udělat a tak se k tomu teď postaví čelem. Kráčela k aule a vymýšlela plán za pochodu. Bude to šílené a kurevsky nebezpečné, ale ať se propadne pokud dovolí, aby se jejímu muži něco stalo!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anabel Anabel | E-mail | 15. srpna 2017 v 20:09 | Reagovat

A kdepak jste byli na dovolené? 🙂
No, teda a ty to tak utneš... nemůžu se dočkat další kapitoly, jak Projectu tak i Nevěsty 😉🙂

2 Sarus Sarus | 15. srpna 2017 v 22:03 | Reagovat

Tak tahle kapitolka byla fakt uzasna ale to zakonceni me malem zabilo :-D uz se moc tesim co Rose neboli Katarina vymysli za plan :-)

3 RozaBella, Prue RozaBella, Prue | Web | 16. srpna 2017 v 13:06 | Reagovat

[1]: Jen tady v republice, žádná exotika :-D  Hrady, zámky a tak :-)

4 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 16. srpna 2017 v 13:21 | Reagovat

Takhle to useknout... Doufám, že brzy bude další a že to dobře dopadne. :-D

[3]: A nemáš třeba nějaký tip, kam jet?

5 Anabel Anabel | E-mail | 17. srpna 2017 v 14:06 | Reagovat

[3]: Aji takové výlety jsou super 🙂 My jezdíme takhle často. Naposledy jsme byli na Bouzově a ve Velkých Losinách, všechny zámky/hrady mají své kouzlo 🙂

6 RozaBella, Prue RozaBella, Prue | Web | 17. srpna 2017 v 15:40 | Reagovat

[4]: Hluboká a taky Frýdlantský hrad a zámek byl moc pěkný. Tam jsme byli v květnu a podařilo se nám chytit prohlídku i s herci. Ten vévoda byl moc povedený :-D

7 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 17. srpna 2017 v 17:26 | Reagovat

[6]: Na Hlubokou jedeme v pátek. Chci se tam podívat, protože se tam natáčel jeden film. :-D

8 BbnvAdvell BbnvAdvell | E-mail | Web | 21. září 2017 v 0:56 | Reagovat

instant online payday loan - http://paydayvax.org/
consolidate credit cards <a href="http://paydayvax.org/">payday loans near me</a> ’

9 Fsvchully Fsvchully | E-mail | Web | 24. září 2017 v 19:53 | Reagovat

cialis original buy online
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a>
cialis available in india
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a> ’

10 VqvqDaulk VqvqDaulk | E-mail | Web | 25. září 2017 v 1:22 | Reagovat

cialis daily canada
<a href="http://gawcialis.com/">generic cialis</a>
cialis free sample
<a href=http://gawcialis.com/>cialis online</a> ’

11 Ffvgbruing Ffvgbruing | E-mail | Web | 25. září 2017 v 1:42 | Reagovat

cialis instructions
<a href="http://veucialis.com/">buy cialis</a>
2.5mg cialis
<a href=http://veucialis.com/>buy cialis</a> ’

12 Bbnhvoinly Bbnhvoinly | E-mail | Web | 26. září 2017 v 2:12 | Reagovat

free sample viagra
<a href="http://viagrakjkmn.com/">cheap viagra</a>
liquid viagra
<a href=http://viagrakjkmn.com/>viagra online</a> ’

13 DrvpbGlyday DrvpbGlyday | E-mail | Web | 27. září 2017 v 0:45 | Reagovat

new viagra - http://viagraonszb.com/
brand name viagra on line <a href="http://viagraonszb.com/">generic viagra</a> ’

14 VtnoSnasy VtnoSnasy | E-mail | Web | 27. září 2017 v 9:40 | Reagovat

buy cialis on line - https://jrucialis.com
low dose cialis <a href=https://jrucialis.com>buy cialis</a> ’

15 Lvvdblorma Lvvdblorma | E-mail | Web | 27. září 2017 v 9:55 | Reagovat

discount generic viagra - https://viagraciom.com
pharmacy viagra <a href=https://viagraciom.com>generic viagra</a> ’

16 Muntrsmedy Muntrsmedy | E-mail | Web | 3. října 2017 v 23:53 | Reagovat

cost viagra
<a href="http://sexviagen.com/">online viagra</a>
online prescription viagra
<a href="http://sexviagen.com/">generic viagra</a> ’

17 Jtnbhailla Jtnbhailla | E-mail | Web | 4. října 2017 v 5:09 | Reagovat

emergency loans
<a href="https://paydayloamec.com/">payday loans</a>
payday loans america
<a href=https://paydayloamec.com/>payday loans online</a> ’

18 Lssbdcvoinly Lssbdcvoinly | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 10:50 | Reagovat

buy viagra cheap
http://canadiannowv.com/
real viagra for sale
<a href="http://canadiannowv.com/viagra/">buy viagra</a>
soft viagra

19 MbjhdkGlyday MbjhdkGlyday | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 7:37 | Reagovat

free sample of viagra
http://vipnowed7.com/
viagra pictures
<a href="http://vipnowed7.com/">viagra buy online</a>

20 DvenrenTroups DvenrenTroups | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 20:20 | Reagovat

money loans
<a href="https://1paydayloansonline.com/">loans no credit check</a>
cash advance near me
<a href="https://1paydayloansonline.com/">3 month payday loans</a>

21 DbsabggTroups DbsabggTroups | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 21:59 | Reagovat

loan interest calculator
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">payday loans online same day</a>
are internet payday loans legal
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">3 month payday loans</a>

22 Jtaxhailla Jtaxhailla | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 14:21 | Reagovat

car loans people bad credit
<a href="https://badcreditnyrc.org/">payday loans</a>
get installment loan
<a href=https://badcreditnyrc.org/>payday day loans</a>

23 DnbcTroups DnbcTroups | E-mail | Web | 1. ledna 2018 v 20:04 | Reagovat

and payday loans online
<a href="https://paydaynnoo.org/">direct lender payday loans</a>
personal loans for debt consolidation
<a href="https://paydaynnoo.org/">best online payday loans</a>

24 DmdTroups DmdTroups | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 10:44 | Reagovat

actual payday loan lender
<a href="https://installmentokmloan.com/">direct lender payday loans</a>
online payday loans
<a href="https://installmentokmloan.com/">payday advances</a>

25 Jbschailla Jbschailla | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 0:47 | Reagovat

loans for bad credit
<a href="https://paydayacerloans.com/">get payday loan</a>
credit debt management
<a href=https://paydayacerloans.com/>online payday loans direct lenders</a>

26 DcfxTroups DcfxTroups | E-mail | Web | 7. ledna 2018 v 14:31 | Reagovat

payday in advance
<a href="https://paydayacerl.org/">online payday loans direct lenders</a>
same day cash loans bad credit
<a href="https://paydayacerl.org/">online payday loans no credit check</a>

27 Fndbruing Fndbruing | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 13:50 | Reagovat

cialis without a prescription
<a href="http://buyvcialiosonline.com/">cialis 20 mg</a>
cialis prices
<a href=http://buyvcialiosonline.com/>cialis canada</a> ’

28 Gevbruing Gevbruing | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 14:27 | Reagovat

cialis 5mg reviews
<a href="http://jrucialis.com/">cialis sale</a>
cialis name brand cheapest online prices
<a href=http://jrucialis.com/>cialis pill</a> ’

29 Fdnchully Fdnchully | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 1:16 | Reagovat

cialis available in india
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
cialis every day pill
<a href="http://cialisoakdm.com/">cialis for women</a> ’

30 MbedtGlyday MbedtGlyday | E-mail | Web | 26. ledna 2018 v 6:16 | Reagovat

get viagra
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">online viagra</a>
viagra pharmacy
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">order viagra</a> ok’

31 RvdGlyday RvdGlyday | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 18:50 | Reagovat

viagra cheapest http://genericonlineviaqra.com/ ok’

32 MhtAdvell MhtAdvell | E-mail | Web | 1. února 2018 v 23:52 | Reagovat

OK’ https://cashadvanceonline.us.org/
american online marketing payday loan <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">cash advance usa</a>

33 Lbdkeync Lbdkeync | E-mail | Web | 14. února 2018 v 0:23 | Reagovat

OK’
<a href="https://writebusinessplan.us.com/">business plans</a>
help with essay paper
https://writebusinessplan.us.com/ - business plan outline

34 GrdAmifs GrdAmifs | E-mail | Web | 22. února 2018 v 0:08 | Reagovat

Hi!
<a href="http://buycialisomskc.com/">cheap cialis</a>
cialis tadalafil side effects
<a href=http://buycialisomskc.com/>buy cialis</a> OK’

35 LqxAmifs LqxAmifs | E-mail | Web | 26. února 2018 v 12:46 | Reagovat

Hi!
<a href="http://cialisovnnc.com/">cialis price</a>
buy cialis generic
<a href=http://cialisovnnc.com/>does female cialis work</a> OK’

36 Gbbirrage Gbbirrage | E-mail | Web | 27. února 2018 v 19:27 | Reagovat

<a href="http://otcerectilepills.com/">cheap erectile pills</a>
female viagra
<a href=http://otcerectilepills.com/>generic viagra</a>  OK’

37 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 21:35 | Reagovat

Hi friend, what a quality is! For this YouTube video, I am really pleassant, because I have never seen good quality YouTube video earlier than,

38 levitra online levitra online | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 2:20 | Reagovat

Fine way of explaining, and pleasant post to obtain data concerning my presentation topic, which i am going to deliver in school.

39 bgfLoozy bgfLoozy | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 9:58 | Reagovat

female viagra pill <a href="http://loviagraosn.com/#">buy viagra professional</a> viagra 100mg <a href=http://loviagraosn.com/#>generic viagra reviews</a> OK’

40 generic levitra generic levitra | E-mail | Web | 24. dubna 2018 v 11:34 | Reagovat

These are in fact fantastic ideas in on the topic of blogging. You have touched some pleasant factors here. Any way keep up wrinting.

41 levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg prezzo | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 14:39 | Reagovat

What's up i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this article i thought i could also make comment due to this sensible article.

42 buy levitra buy levitra | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 20:22 | Reagovat

Hello colleagues, how is the whole thing, and what you wish for to say about this article, in my view its actually awesome in support of me.

43 levitra 20 mg bayer prezzo levitra 20 mg bayer prezzo | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 21:59 | Reagovat

If you are concerned to learn Web optimization techniques then you have to read this article, I am sure you will take much more from this paragraph regarding Search engine optimization.

44 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 22:32 | Reagovat

Fine way of describing, and good piece of writing to take data on the topic of my presentation subject, which i am going to deliver in institution of higher education.

45 dbaFearo dbaFearo | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 20:10 | Reagovat

new viagra <a href="http://download4os.com/#">viagra forum</a> cheapest generic viagra <a href=http://download4os.com/#>viagra soft tabs</a>

46 byskeync byskeync | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 23:00 | Reagovat

payday in advance <a href="https://cashadvanceonline.us.org/#">payday loan online</a> az laws payday loans <a href=https://cashadvanceonline.us.org/#>pay pay loans</a>

47 bsnimarse bsnimarse | E-mail | Web | 1. května 2018 v 2:09 | Reagovat

cash advance davison mi https://nofaxnoteletrackpaydayloans.us/
american cash advance marrero la <a href=https://nofaxnoteletrackpaydayloans.us/#>speedy cash</a>

48 lrmcAbrax lrmcAbrax | E-mail | Web | 1. května 2018 v 5:31 | Reagovat

acheter du viagra https://www.vieillemaman.com/ acheter viagra en ligne

49 bsfAbrax bsfAbrax | E-mail | Web | 3. května 2018 v 22:52 | Reagovat

buy viagra online no prescription <a href="http://viagrapfhze.com/#">viagra sildenafil</a> viagra for sale <a href=http://viagrapfhze.com/#>viagra sale online</a>

50 ndgAbrax ndgAbrax | E-mail | Web | 5. května 2018 v 17:10 | Reagovat

buy viagra on line <a href="http://viagapharmaked.com/#">generic viagra online</a> viagra prescription <a href=http://viagapharmaked.com/#>buy viagra cheap</a>

51 bxvAbrax bxvAbrax | E-mail | Web | 5. června 2018 v 3:34 | Reagovat

cialis soft tabs <a href="http://cialisoakdm.com/#">cialis online no prescription</a> tadalafil tablets <a href=http://cialisoakdm.com/#>cialis coupon</a>

52 bzyAbrax bzyAbrax | E-mail | Web | 6. června 2018 v 1:24 | Reagovat

buy viagra online <a href="http://loviagraosn.com/#">viagra in canada</a> viagra prescription online <a href=http://loviagraosn.com/#>viagra price</a>

53 hfuAbrax hfuAbrax | E-mail | Web | 7. června 2018 v 19:56 | Reagovat

viagra doses <a href="http://sexviagen.com/#">does viagra work</a> sildenafil viagra <a href=http://sexviagen.com/#>free viagra sample pack</a>

54 bdsAbrax bdsAbrax | E-mail | Web | 13. června 2018 v 18:49 | Reagovat

online payday loans no credit check <a href="https://cashadvanceonline.us.org">payday loans online direct lenders only</a> payday loans <a href=https://cashadvanceonline.us.org>cash advance</a>

55 nnrAbrax nnrAbrax | E-mail | Web | 15. června 2018 v 13:24 | Reagovat

tadalafil citrate <a href="http://fundeconp.org/">online cialis</a> tadalafil generic <a href=http://fundeconp.org/>buy cialis</a>

56 nnajenda nnajenda | E-mail | Web | 15. června 2018 v 17:29 | Reagovat

order cialis <a href="http://genericcialls.com/"> buy cialis</a> cialis daily <a href=http://genericcialls.com/> generic cialis online</a>

57 fnsAbrax fnsAbrax | E-mail | Web | 18. června 2018 v 11:40 | Reagovat

generic viagra rx <a href="https://holidayrentallorgues.com/">cheap generic viagra</a> best generic viagra <a href=https://holidayrentallorgues.com/>buy online viagra</a>

58 bsfAbrax bsfAbrax | E-mail | Web | 30. června 2018 v 20:07 | Reagovat

cialis online pharmacy <a href="http://gocialisgjb.com/">liquid tadalafil</a> cialis reviews <a href=http://gocialisgjb.com/>cialis pill</a>

59 dhcAbrax dhcAbrax | E-mail | Web | 3. července 2018 v 0:12 | Reagovat

buy viagra uk <a href="http://viagapharmaked.com/">is there a generic for viagra</a> generic viagra sildenafil <a href=http://viagapharmaked.com/>generic viagra reviews</a>

60 nfcfruro nfcfruro | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 17:26 | Reagovat

cialis price <a href="https://forumdemulheres.com/#">non prescription cialis</a> cialis for sale <a href=https://forumdemulheres.com/#>purchase cialis</a>

61 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 12. září 2018 v 21:09 | Reagovat

novaminsulfon liechtenstein 500mg dosierung viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">female viagra</a>
how to use lomexin ovule 200mg viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#generic+viagra+online>viagra cost</a>

62 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 15:40 | Reagovat

skinoren cream buy online uk viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra for women</a>
azapress generic viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#cheap+50+mg+viagra>viagra 100 mg</a>

63 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 15:50 | Reagovat

new generic name for viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">buy generic viagra online</a>
viagra generico e bom mesmerize
<a href=http://viagrafanlux.com#buy+sildenafil>viagra pill</a>

64 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 15:56 | Reagovat

mail order pharmacy viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra generic availability</a>
rxn1 generic viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+online+paypal+uk>buy viagra online</a>

65 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 18:34 | Reagovat

viagra 100 amazon
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra for women</a>
50 mg viagra picture
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+over+the+counter>generic viagra</a>

66 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 18:49 | Reagovat

moto g ireland buy viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra without a doctor prescription</a>
bmw custom r 1200 c acquistare viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#red+viagra+online+mail-order+pharmacies>viagra 100 mg</a>

67 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 21:46 | Reagovat

viagra 100 milligram pills
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra without a doctor prescription</a>
can take half 100mg viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#pink+female+viagra+online+mail-order+pharmacies>viagra for women</a>

68 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 14. září 2018 v 0:46 | Reagovat

comprar viagra generico en andorra ski
<a href="http://viagrafanlux.com">women viagra</a>
ciproxin 250 dosaggio viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+capsules+online+mail-order+pharmacies>viagra generic availability</a>

69 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 14. září 2018 v 17:55 | Reagovat

obat viagra 1000mg krill
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra 100 mg</a>
minomycin 100mg viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#buy+100+mg+viagra>generic viagra prices</a>

70 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 14. září 2018 v 20:48 | Reagovat

canadian online pharmacy viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">buy generic viagra online</a>
amplium generico do viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#pink+viagra+online+mail-order+pharmacies>natural viagra</a>

71 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 16. září 2018 v 18:49 | Reagovat

50mg viagra street price
<a href="http://viagraluxfan.com">viagra natural</a>
best online site buy generic viagra
<a href=http://viagraluxfan.com#cheap+viagra+50+mg>generic viagra prices</a>

72 petrajAh petrajAh | E-mail | Web | 16. září 2018 v 23:44 | Reagovat

cialis viagra generic
<a href="http://viagraluxfan.com">viagra buy</a>
prezzo del viagra generico in farmacia online
<a href=http://viagraluxfan.com#female+viagra+online+mail-order+pharmacies>viagra uk</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama