Strážkyně může zemřít, ale její duše kráčí dál.

PROJECT: Rose Noir 8

11. září 2017 v 17:22 | RozaBellaBelikov |  PROJECT: Rose noir
Poslední kapitolka ve které se rozloučíme s naší milovanou "Katarinou"....PlačícíHnala se lesem a po několika desítkách minut byla na místě. Poslala disky na przkum a s potěšením zjistila, že se s výpočty nemýlila a jsou tu všichni pohlaváři včetně toho koho toužila zabít ze všech nejvíc. Chystala se vydat v před, když zaslechla drobné tiché zašustění kroků za ní. Otočila se a během chvilky držela Rose pod krkem a kůlem se zastavila jen milimetry od jejího pravého oka.
"Rose?"
Pustila ji a narovnala se, zatímco šokované Rose pomáhal Dimitri na nohy.
"Co tu kurva děláte?!" zakřičela na ně šeptem a ujišťovala se, že opravdu nikdo není v okolí, aby je spatřil.
"Nemohli jsme tě nechat jít samotnou."
"Copak to nechápete? Vy dva tu vůbec nemáte být. Mnohem víc než ostatní strážci. Já to zvládnu. Teď jděte."
"Ne."
"Nehádej se se mnou, Dimitri. Je to pro vaše dobro. Copak se chceš stát strigojem a mučit svoji milovanou? Snažit se z ní udělat krvavou děvku a probudit ji?"
"To nechci."
"Tak vypadněte."
Otočila se a vydala se do akce. Byla schovaná za stromem a číhala na svoji kořist. Teď z ní byl lovec a oni byli kořist. Pomalu se zase stávala tím démonem, jak ji vždy titulovali než zemřeli. U sebe cítila pohyb a povzdychla si. Měla vědět, že to nevzdají. Ona by se nikdy nevzdala.
Strigoj byl blízko a tak napodobila zvuk lesního ptactva a ve chvíli, kdy se strigoj otočil jejím směrem, tak tam skočila, vrazila mu kůl do srdce a ještě jeho tělo zachytila během taneční otočky, aby jeho dopadnutí ji neprozradilo. Držela ho v tanečním postoji a měla chuť vesele si pobrukovat, ale nakonec se ovládla. S úsměvem se podívala na ty dva, ale když viděla jejich šokované výrazy, tak jen protočila očima a pustila tělo k zemi. Než dopadlo, tak už měla kůl zabodnutý do srdce dalšího strigoje a během okamžiku byl prostor před vchodem vyčištěný.
"Teda to bylo něco.
Jen přikývla a zadala povel. Během chvilky se začal z disků do vzduchu uvolňovat aerosol z alchymystické tekutiny na rozpuštění těl a z jeskyně se začal ozývat zmatený křik a po chvilce i série výbuchů, když se strigojové pokusili utéct nouzovými východy.
"Připravte se. Teď to teprve začne."
Vzala si do ruky pušku a rozhodným krokem se vydala dovnitř. Měla výhodu, že její brýle sloužily i jako brýle nočního vidění, takže skvěle viděla přicházející strigoje a mohla je tak rychle zneškodňovat a přesouvat se hlouběji. Pomocí disků si naháněla soupeře přímo do rány a tak jí nedalo moc práce blížit se ke svému cíly a za sebou nechávat hromadu bezvládných mrtvých těl. Slyšela dva páry nohou, jak se pohybují za ní, ale věděla, že je to Rose s Dimitrim a tak zůstala klidná. No klidná..klidnější. Klidná by byla kdyby tady vůbec nebyli. Sakra všechno jim řekla jen, aby je odradila a oni místo toho...přetrhne je! Oba dva!
Kráčela blíž a blíž a cítila, že je to konečně tady. Je tady! Kousek od ní! Brzy bude konec, jeho konec. Zabije ho za to, co ještě nestihl udělat! S tímhle by tedy určitě u žádného soudu neuspěla. No víte, zabila jsem ho proto, aby nemohl zabíjet v budoucnosti. Jak jsem to věděla? Jsem taky z budoucnosti! Překvapení!
"Soustřeď se..."
Zatřásla hlavou, zhluboka se nadechla a vydechla a pak se vydala vstříc nezvratnému konci.
"Zůstaňte vzadu. Za nic na světě nechoďte dovnitř, ale pokud vás to nebude obtěžovat, tak zabraňte komukoliv, kdo by chtěl utéct."
"Jsi si jistá?"
Přes rameno se otočila a věnovala jí ten nejupřímnější úsměv jaký svedla: "To mi řekni ty. Jsi já."
"Budeme tady a nedovolíme, aby nikdo utekl."
"Dobře. Ať se bude dít cokoliv, ať to pro mě bude vypadat sebehůř, tak mě musíte nechat dělat to, co umím nejlíp."
"Ale co když uvidíme, jak tě zabíjí?"
"Tak mě nechte zemřít a pak za každou cenu zastavte ty, co přežijí. Budoucnost nesmí nastat."
"Za každou cenu?"
"Ano, hlavně neumřete, protože na vás čeká společná budoucnost. Možná je tohle moje poslední příležitost...."
Nečekaně je oba objala a snažila si to co nejvěrněji zapsat do paměti, protože je to jedna z věcí, za které stojí za to umřít.
"Sbohem, strážce Belikov...strážkyně Belikov...."
Věnovala jim pokývnutí a pak se vrhla do davu zmatených a vyděšených strigojů. Než ji stihli pořádně zaregistovat, tak už jich několik poslala k zemi.
"Zabijte ji!"
Ten hlas! Ten hlas by poznala kdekoliv! Prudce zvedla hlavu od mrtvoly nad kterou se zrovna skláněla a zahleděla se přímo na něj.
"Nathane! Přišla jsem si vzít tvůj život!"
Mozek jí vypnul. Věděla, že je tu mnoho nepřátel, ale ve chvíli kdy ho slyšela a pak i viděla, byla zaměřená jen na svoji kořist a ostatní byli jen otravný hmyz, který jí stojí v cestě za jejím cílem. Ti ji zrovna obklíčili a podle jejich výrazů pro ni nechystali nic hezkého. Sklopila hlavu a ďábelsky se usmála než promluvila: "Na světě jsou dva typy lidi. Ti kteří baví a ti kteří pozorují. A já jsem ženská stvořená proto, abych ovládla tohle jeviště. Takže...kdo si chce se mnou zatančit poslední tanec, tanec smrti?" Špičkou boty poklepala o zem, aby jim dala všem najevo, že je připravena k pořádnému boji.
Cítila ten adrenalin, jak se jí žene žilami a konečně se cítila volná, konečně mohla vypustit toho démona lačnícího po pomstě na svobodu a jednou pro vždy zničit tyhle nestvůry, aby mohla v pokoji zemřít, protože až tady skončí, nebude žádná budoucnost do které by se mohla vrátit.
Vrhli se na ni, přesně jak očekávala a přesně jak očekávala, tak ji Nathan sledoval v touze po pěkném představení, kterým se její smrt měla stát.
Rozeběhla se jim naproti a udělala několik přemetů než jednomu překvapenému strigojovi přistála na hlavě. Držela se ve stojce na jedné ruce a než se stihli ostatní vzpamatovat, tak se přetočila a několik jich otočkou kopla do obličeje. Pak se odrazila, dopadla na zem, udělala otočku a strigoje nakopla do zad. Vytáhla i druhý kůl a pozvedla je před sebe než se rozeběhla do davu zvedajících se strigojů a jednoho po druhém posílala na onen svět. Dimitri to s Rose šokovaně sledovali. Byli v takovém šoku, že by jí snad ani nedokázali pomoci, kdyby to potřebovala. I přes její zákaz a protesty.
Nemohli uvěřit tomu, co vidí. Ona byla jako armáda jedné ženy. Poslala k zemi několik desítek strigojů a jen se trochu zadýchala a umazala se od prachu a krve, ale jinak zraněná nebyla. Bojovala tak, že to vypadalo jako kdyby viděla i za sebe nebo za roh. Točila se a útočila jako kdyby byla na tanečním parketě a ne na bojišti. I chvíli pro úhybný manévr použila k tomu, aby zaútočila na jiného. Nikdy nebojovala jeden na jednoho, vždy dokázala bojovat s pěti šesti najednou a vyhrávat. Několik se jich sice pokusilo nenápadně zmizet, protože jim bylo jasné, že pokud tam zůstanou, tak se stanou obětí masakru, který tam Katarina rozpoutala, ale neměli šanci. S Rose byli sehraný tým a tak neměli nejmenší šanci. Někteří to viděli a podle jejich chování si mysleli, že v přesile proti Katarině budou mít větší šanci než proti dvoum sehraným strážcům. Neměli.
Trvalo to jen několik desítek minut než se k zemi skácel i poslední z poskoků a oni tomu nemohli uvěřit. Katarina zabila kolem 80-ti strigojů, z nichž někteří byli podle jejích slov přímý podřízení vedoucího proti kterému v tuto chvíli stála.
"Překvapuje mě, že znáš mé jméno."
"Kdybych ti provedla to, co ty mě, taky by sis ho pamatoval."
"Nevzpomínám si,že bych ti něco provedl. Osvěž mi paměť."
"Moje vnučka Janna. Roztrhl si jí hrdlo a nechal jí před mýma očima vykrvácet."
"Na to si nevzpomínám, což je zvláštní. Tyhle věci si většinou vybavuju. Obvzlášť když nechávám strážce trpět. Proč si jí nepomohla? Porazit tolik strigojů ti očividně problém nedělalo."
Zatla zuby, tak silně až jí bolela čelist. Jak se ta mrtvola opovažuje?
"Je to ono? Chtěla ses jí zbavit a tak si jí nechala zemřít? I když nechápu, jak tak mladá strážkyně přišla k vnučce. Nejsi jedna z bývalých krvavých děvek? Nechala sis udělat od nějakého moroje fracka už ve třinácti? To jsi asi šla skvělým příkladem pro své dítě, když si i ono pořídilo děcko tak brzo."
"Kolik myslíš, že mi je?"
"Maximálně třicet."
"To přidej, hochu. Pokud dobře počítám tak v tuhle chvíli jsem o 12 let starší než jsi ty."
Nechala mu chvilku, aby si to vypočítal a posměšně se uchechtla.
"Nemůže ti být celá stovka!"
"Ale může. To, ale tebe trápit nemusí."
Vytáhla zbraň a namířila. Ihned se rozeběhl, ale ona střílela dál, vždy jen zasáhla zeď a tak ji se vzteklým zavrčením odhodila a rozeběhla se na něj. Zasazovali si rány a ani jeden nechtěl dovolit tomu druhému, aby ho poslal k zemi, protože oba věděli, že ve chvíli kdy se jeden z nich dostane na zem je s ním amen. Nathan ji odhodil, ale jen se na zemi přetočila a znovu byla na nohou, aby vykrývala jeho rány. Najednou jí tvrdě odhodil na stěnu a hlasité křupnutí jí prozradilo, co ona už díky rozmazanému obrazu věděla. Její brýle jsou v čudu a ona přišla o výhodu nočního vidění. Ale i s tím málem, co tu je, může bojovat.
Zatřásla hlavou a zbytek teď nepotřebných brýlí dopadl na podlahu. Zvedla zrak a vrškem pravé dlaně si otřela krev z pravého koutku. Nathan si ji zamyšleně prohlédl než se otočil na Rose vedle Dimitriho.
"To je zajímavé. Teď to dává smysl."
"Neříkej."
"Už tomu rozumím a taky vím, co mám udělat."
Rychle na ně zaútočil a podařilo se mu jedním rychlým šikomným chvatem dostat Rose před sebe, takže se Dimitri musel v půlce pohybu zastavit a stáhnout. Otočil se,aby se jí mohl vysmívat, ale ona už tam nebyla a Dimitri šokovaně sledoval, jak najednou stále kousek před nimi a vymrštila nohu do vzduchu a nakopla podpatkem strigoje přímo do spodku čelisti. Ten spadl a pustil Rose, kterou ihned stáhl do bezpečné vzdálenosti, zatímco Katarina se do něj znovu pustila. Několikrát ho kopla do obličeje než se mu podařilo zachytit ji nohu a odhodit ji na zem.
Boj, který se před jejich očima odvíjel byl úplně na jiné úrovni než byli zvyklý a bylo jim oboum jasné, že pokud se výcvik noviců nezmění a nepřitvrdí, tak brzy se stane to, kvůli čemu tady Katarina byla.
Oba stáli naproti sobě a stěží dýchali.
"Byl by z tebe výborný strigoj. Neuvažovala jsio tom někdy?"
"Ani na vteřinu."
"Co kdybych tě proměnil? Pak bys viděla o co ses ochuzovala."
"Děláš jako kdyby se ti mělo něco takového vůbec podařit."
"Pokud tě nezískám na svou stranu, tak tě raději zničím teď než mi budeš příliš naobtíž a vzhledem k tomu, že jsi byla tak neopatrná a vzala sem ji, tak vím jak to udělat. Pokud ona zemře, tak ty přestaneš existovat, že?"
Šokovaně se na něj podívala. V ruce držel její zbraň a mířil s ní na Rose. Musela jí vypadnout při boji!
Zákeřně se usmál a ve chvíli, kdy zmáčkl spoušť tak ona už stála před ní a schytala zásah do ramene. Ihned se za něj chytila.
"Věděl jsem, že to uděláš. Takhle mi to usnadňovat..."
Ihned se zase pustili do boje a po nějaké době se podařilo Nathanovi odhodit ji na kamenný výčnělek. Chytila se za bok a podívala se na svoji ruku. Zdá se, že už brzy bude konec. Stejně věděla, že ten čas brzy nastane. Až Nathan zemře, tak její existence nebude zapotřebí a ona se z tohoto času vytratí jako kdyby nikdy neexistovala.
Zvedla se ze země, kde do teď klečela a zadívala se na Nathana, který tam stál a ušklýbal si. Byl si příliš jistý svým vítězstvím a bylo jí jasné, co má s Dimitrim a Rose v plánu. Ve chvíli, kdy ona zemře, tak je přemůže a probudí, ale to se nesmí stát. Znovu ne! Znovu se na to dívat nebude!
Zatřásla hlavou, aby se zbavila vzpomínky na Dimitriho šokovaný výraz než ho pohltila temná voda tu noc, kdy od něho utekla. Zdá se, že je čas na finální útok. Otřela si ruku, aby jí kůl tolik po zakrvácené ruce neklouzal a ihned se rozeběhla čelem k Nathanovi. Nijak se nekryla, protože na tenhzle čelní sebevražedný útok, obranu nepotřebovala. Jediné, co se jí muselo povést bylo vrazit tenhle kůl do Nathanova srdce!
"Rose!"
"Rozo!"
Otočila se, aby jim věnovala úsměv, než se otočila na Nathana, podklouzla mu pod rukou a vrazila mu kůl do srdce ve chvíli, kdy cítila neskutečnou bolest v místě předchozího poranění. Podívala se dolů a viděla ruku mizící v jejím těle. Tak proto se jí podařilo, tak snadno se vyhnout! Celou dobu to měl v plánu! Klopýtla dozadu, ale na nohou se udržela. To se nedalo říct o Nathanovi, který se s dutou ránou svezl k jejím nohám.
Je po všem, skončilo to.
Zaplatí, donutí ho zaplatit.
Cítila slzy, jak jí smáčely tváře. "Zaplatil. Janno, holčičko moje...zaplatil za to, co ti udělal. Jsi šťastná? Jsi s tvým tátou a mámou? Jsi s dědečkem Dimitrim?"
Stále upírala zrak do stropu jako kdyby se snažila nahlédnout skrz strop až do nebe, když k ní oba doběhli.
"Rose, jsi v pořádku? Je ti něco?"
"Vůbec nic." Umírám.
Dimitri jí podepřel a Rose se naklonila nad strigojovo tělo, aby se ujistila, že je opravdu mrtvý, když si všimla jeho zakrvácené ruky. Otočila se proto, aby se sebe na to zeptala, když si všimla rány na jejím boku. "Katarina" byla zraněná..smrtelně. Šokovaně zalapala po dechu a od vykřiknutí jí dělilo jen málo. Zakryla si pusu rukama a zhrozeně sledovala ránu na jejím boku, ale to už se sesunula do Dimitriho náruče a začala kašlat krev.
"Rose..."
"To nic není. Věděla jsem, že to přijde."
"Ty umíráš."
"Netvařte se tak tragicky. Pokud moje smrt zachrání vás dva, tak nezemřu zbytečně."
"Ale ty jsi já..."
"Ano, já jsem ty a proto mě chápeš."
"Ale proč?"
"Protože jsem musela. Pro tvůj šťastný konec. Pro můj šťastný konec."
"Ale tohle není pohádka."
"Vím a Dimitri není princ v lesklé zbroji na bílém oři. Spíš šerif z Divokého Západu."
Pokusila se zasmát, ale ihned se rozkašlala a tak toho radši nechala.
"Musíte pro mě něco udělat."
"Co je to?"
"Zničte veškeré věci, které po mě zůstaly, pokud tu budou i po tom, co zmizím. Budoucnost se v tuto chvíli mění a nikdo z nás netušil, co vše by tu po nás mohlo zůstat."
"Postaráme se o to."
"A pokud moje tělo nezmizí, musíte ho spálit. Nesmí po mě zůstat žádný biologický důkaz."
"To přece..."
"Zasloužíš si pořádný pohřeb."
"Zamyslete se nad tím. V podstatě jsem Rose. Rose je já. Obě jsme stejné. Nesmí existovat možnost, aby se zjistilo, že Katarina Blacková je vlastně Rose Belikov...Hathawayová. Chápete? Budoucnost musí zmizet a musí být jen vaše přítomnost."
"To znamená, že na tebe zapomeneme?"
"Nevím, možná."
"A Lissa taky?"
"Lissa o mě ví?"
"Od prvního dne. Pořád si myslela, že se jí to jen zdá, že jí ten éter leze na mozek...nakonec mi to řekla, ale nic jsem jí neřekla a ani neřeknu."
"Do dnes lituju toho, že jsem nemohla být u Ericova porodu. Musela to zvládnout beze mě..ani jsem se s ní nemohla rozloučit....a to jsme toho pro sebe udělaly tolik..."
Její mladší já nad ní klečelo a plakalo a ona se na nic nezmohla. Cítila, jak jí opouští síly.
"Uděláš pro mě něco?"
Rose nemohla přes vzlyky mluvit a tak jen přikývla.
"Až se vrátíš za Liss, tak jí pořádně obejmi a řekni jí, že jí nikdy neopustíš a jak moc ji máš ráda. Ráda bych to udělala sama, ale jak vidíš..už to nezvládnu. A ona to musí vědět. Kdyby se něco stalo, tak musí vědět, jak moc ti na ní záleželo."
"Dobře."
"A rodičům..nikdy jsem jim neřekla, jak moc jsem jim vděčná, že mě přivedli na tento svět...."
Znovu cítila slzy a nedokázala se jim bránit.
"Opatruj se, Rose. Vy oba a buďte šťastní."
Z posledních sil zvedla ruku a přejela s ní po Dimitriho tváři. "Děkuji, že jsi miloval někoho jako já, i když jsem si to nikdy nezasloužila. Milovala jsem tě od první chvíle, co jsem tě spatřila, jen jsem si to tehdy neuvědomovala...."
Dívala se mu do očí a periferním viděním si všimla, že se její ruka rozpadá ve stříbřitý prach a v jasné záři mizí. Proto se soustředila jen na něj a najeho oči, protože chtěla, aby to bylo to poslední co ve své existenci uvidí. Chtěla se ujistit, že to stálo za to a když na posledních pár vteřin místo krásných hnědých očí jejího milovaného viděla usměvavé tváře jejích blízkých, jak čekají až se k nim připojí, tak věděla, že to za to stálo....
"Katarinino" tělo se v Dimitriho obětí rozpadlo a v jasné záři zmizelo. Potřebovali nějaký čas, aby se vzpamatovali, ale nakonec se vydali zpátky.
"Myslíš, že tam kde teď je..myslíš, že je tam šťastná?"
"Doufám."
"Já myslím, že jo. Je tam přece s tebou a naším synem a naší vnučkou."
"Myslím, že máš pravdu. Ať už je kdekoliv...určitě je konečně šťastná."
Její věci zmizeli a tak vše, co po ní zůstalo byli vzpomínky ostatních na její pobyt a tak nebyl problém nalhat jim, že poté, co splnila úkol, tak se vydala na další misi. Všichni tím byli šokovaní, a nejeden strážce přiznal, že by si chtěl aspoň nechat připsat zásluhy za ten neskutečný výkon, který předvedla a že Katarina musí být skromnější než všichni ostatní dohromady, ale jen Dimitri a Rose věděli pravdu.
"Víš, na to, že ti byla stovka jsi vypadala nádherně."
"Vlastně mi byla stovka, ale vypadala jsem na pětadvacet, což je víc než teď tobě."
"Ale stejně jsi byla nádherná."
"Aspoň víš do čeho jdeš. Stejně se mi po ní bude stýskat."
"Mě svým způsobem taky, ale ona byla ty, takže zase tolik smutný nejsem. Protože tebe mám pořád tady. Kdo by, ale řekl, že z tebe bude taková legenda."
"Je z Katariny. To ona to dokázala."
"Ale ona byla ty a hodně tě toho naučila."
"Vím, ale tamto dokázala sama. Já si budu muset na svou chvíli slávy počkat, pokud o ni budu stát."
A měla pravdu. Musela si jen počkat a poté se i její i to jeho jméno objevilo po boku legendární Katariny Blackové, slavnější strážkyně než Anna. Strážkyně sv. Vladimíra.....


Trochu mi trvalo správně napsat její boj s Nathanem a její rozloučení, u kterého jsem nakonec plakala na klávesnici, ale myslím, že se mi to nakonec podařilo. A doufám, že se vám to bude líbit....

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | 12. září 2017 v 4:03 | Reagovat

Moc pěkný závěr :-)  :-)

Mohla bych poprosit o narozeninovou povídku , prosím. Narozeniny jsem měla 27.8. ;-)

Už se moc těším

2 Anabel Anabel | E-mail | 12. září 2017 v 6:41 | Reagovat

Tak a máme za sebou zase další super konečný díl ❤️☺️
Už se těším na další povídku, co budeš psát☺️ A jen tak pro zajímavost, která to bude?? 🙂

3 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 12. září 2017 v 20:31 | Reagovat

To je smutný... Škoda že je tato kapitola poslední... :-(

4 LnmAdvell LnmAdvell | E-mail | Web | 21. září 2017 v 13:13 | Reagovat

I treasure the knowledge on your site. Many thanks.

5 Scrbalcone Scrbalcone | E-mail | Web | 22. září 2017 v 19:14 | Reagovat

cialis free trial
<a href="http://cialisofkl.com/">cialis online</a>
cialis india pharmacy
<a href=http://cialisofkl.com/>cialis</a> ’

6 Ffvbruing Ffvbruing | E-mail | Web | 23. září 2017 v 10:06 | Reagovat

cialis generic
<a href="http://cialisovnnc.com/">buy cialis</a>
cialis mg dosage
<a href=http://cialisovnnc.com/>cheap cialis</a> ’

7 VffgDaulk VffgDaulk | E-mail | Web | 23. září 2017 v 10:13 | Reagovat

low dose cialis daily
<a href="http://cialisivndh.com/">cialis</a>
cialis cheap
<a href=http://cialisivndh.com/>cheap cialis</a> ’

8 VqvqDaulk VqvqDaulk | E-mail | Web | 25. září 2017 v 1:57 | Reagovat

cialis made in india
<a href="http://gawcialis.com/">cialis online</a>
discount generic cialis
<a href=http://gawcialis.com/>cialis online</a> ’

9 Bhnjexpoge Bhnjexpoge | E-mail | Web | 26. září 2017 v 2:42 | Reagovat

viagra brand cheap
<a href="http://viagracekan.com/">viagra</a>
viagra brand cheap
<a href=http://viagracekan.com/>cheap viagra</a> ’

10 Bbnhvoinly Bbnhvoinly | E-mail | Web | 26. září 2017 v 2:47 | Reagovat

cheap viagra from india
<a href="http://viagrakjkmn.com/">cheap viagra</a>
where can you buy viagra
<a href=http://viagrakjkmn.com/>viagra</a> ’

11 DrvpbGlyday DrvpbGlyday | E-mail | Web | 26. září 2017 v 18:41 | Reagovat

alternatives to viagra - http://viagraonszb.com/
viagra online sales <a href="http://viagraonszb.com/">generic viagra</a> ’

12 LpoAdvell LpoAdvell | E-mail | Web | 27. září 2017 v 14:22 | Reagovat

You've gotten the most impressive web pages.

13 FvthsTroups FvthsTroups | E-mail | Web | 28. září 2017 v 18:29 | Reagovat

application cash fast loan
<a href="https://cashrvyn.com/">cash advance</a>
payday loan in
<a href="https://cashrvyn.com/">payday loan</a> ’

14 IkmeDrarly IkmeDrarly | E-mail | Web | 28. září 2017 v 18:29 | Reagovat

direct payday lenders no teletrack
<a href="https://paydayrvjlo.com/">online payday loan</a>
free checking account banks
<a href=https://paydayrvjlo.com/>payday loan</a> ’

15 FebbTroups FebbTroups | E-mail | Web | 30. září 2017 v 14:33 | Reagovat

1 hr payday loans
<a href="https://paydaykmae.com">payday loans</a>
car title & payday loan
<a href="https://paydaykmae.com">cash advance loans</a> ’

16 Lvvodblorma Lvvodblorma | E-mail | Web | 2. října 2017 v 0:02 | Reagovat

order generic viagra - http://viagrapfhze.com/
alternative to viagra <a href=http://viagrapfhze.com/>viagra price</a> ’

17 DrbecGlyday DrbecGlyday | E-mail | Web | 2. října 2017 v 0:02 | Reagovat

viagra before and after pictures - http://viagraoplws.com/
natural substitute for viagra <a href="http://viagraoplws.com/">viagra</a> ’

18 KmmirAdvell KmmirAdvell | E-mail | Web | 3. října 2017 v 9:18 | Reagovat

Rather interesting, look forth to coming back again.

19 KolpSearve KolpSearve | E-mail | Web | 3. října 2017 v 9:47 | Reagovat

Thanks with regard to delivering many of these substantial information.

20 VbwgxSearve VbwgxSearve | E-mail | Web | 5. října 2017 v 1:21 | Reagovat

payday loans no credit check no employment verification - https://paydayllae.com/
speedy cash <a href=https://paydayllae.com/>best online payday loans</a> ’

21 Fnveekeync Fnveekeync | E-mail | Web | 6. října 2017 v 20:15 | Reagovat

no credit check personal loans - https://paydaybdrfs.com/
fresno california <a href=https://paydaybdrfs.com/>payday loans online</a> ’

22 Krtbpambipt Krtbpambipt | E-mail | Web | 24. října 2017 v 4:31 | Reagovat

buy tadalafil cialis - http://buycialis-menrxonil.com/
cialis 20mg tablets <a href=http://buycialis-menrxonil.com/>buy cialis</a> ’

23 BwbhBrully BwbhBrully | E-mail | Web | 8. listopadu 2017 v 3:33 | Reagovat

viagra brand for sale - http://ericviaed.com/
free sample viagra <a href=http://ericviaed.com/>buy viagra now</a> ’

24 MbjmkGlyday MbjmkGlyday | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 10:31 | Reagovat

viagra plus
http://vipnowed7.com/
herbal viagra
<a href="http://vipnowed7.com/buy-sildenafil/">viagra generic</a>
viagra prices

25 MunbsAdvell MunbsAdvell | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 16:14 | Reagovat

online instant payday loans - http://paydayloans-online.us.com/
home loans today <a href="http://paydayloans-online.us.com/">payday loans</a> ’

26 MunlbsAdvell MunlbsAdvell | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 17:02 | Reagovat

advanced payday loans https://1paydayloansonline.com/
are online payday loans <a href="https://1paydayloansonline.com/">payday loans online</a>

27 Kdsnfkeync Kdsnfkeync | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 21:50 | Reagovat

free credit check https://24hrspaydayloans.com/
debt settlement companies <a href=https://24hrspaydayloans.com/>best online payday loans</a>

28 Jbsfgxhoorma Jbsfgxhoorma | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 13:59 | Reagovat

online installment loans
<a href="https://now24paydayloans.com/">cash advance america</a>
payday loan installment
<a href=https://now24paydayloans.com/>best online payday loans</a>

29 DvenrenTroups DvenrenTroups | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 18:02 | Reagovat

loans poor credit
<a href="https://1paydayloansonline.com/">bad credit loan</a>
federal student loans
<a href="https://1paydayloansonline.com/">payday loans online</a>

30 Zvsthoorma Zvsthoorma | E-mail | Web | 30. prosince 2017 v 21:22 | Reagovat

bad credit installment loans
<a href="https://paydaykko.org/">pay day loans</a>
cash loan
<a href=https://paydaykko.org/>cash advance definition</a>

31 Zbsthoorma Zbsthoorma | E-mail | Web | 1. ledna 2018 v 21:05 | Reagovat

cash call payday loans
<a href="https://paydayvtuloans.com/">instant payday loans</a>
payday loans no credit check
<a href=https://paydayvtuloans.com/>cash advance credit card</a>

32 Jmfvhailla Jmfvhailla | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 0:22 | Reagovat

car title loans
<a href="https://paydayaazt.org/">fast payday loan</a>
direct online payday loans
<a href=https://paydayaazt.org/>online payday loans</a>

33 Jbbhailla Jbbhailla | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 12:06 | Reagovat

no credit check loan
<a href="https://personalnae.org/">payday loan</a>
what is a payday loan
<a href=https://personalnae.org/>instant payday loans</a>

34 DbsTroups DbsTroups | E-mail | Web | 10. ledna 2018 v 7:51 | Reagovat

lendup
<a href="https://payday-loans.us.org/">instant payday loans</a>
help debt consolidation loan
<a href="https://payday-loans.us.org/">payday loans online direct lenders only</a>

35 Fwenchully Fwenchully | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 16:47 | Reagovat

cialis online purchase
<a href="http://retcialis.com/"></a>
cialis discount
<a href="http://retcialis.com/">cialis 20mg</a> ’

36 Fndchully Fndchully | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 15:52 | Reagovat

is generic cialis safe
<a href="http://cialpharmedi.com/"></a>
cialis pill splitting
<a href="http://cialpharmedi.com/">female cialis</a> ’

37 Gevbruing Gevbruing | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 0:01 | Reagovat

tadalafil cialis from india
<a href="http://jrucialis.com/">cialis canada</a>
cialis trial offer
<a href=http://jrucialis.com/>buy cialis online</a> ’

38 Ecfvglusia Ecfvglusia | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 1:20 | Reagovat

lowest cost viagra http://viasergeneric.com/  OK’

39 Ldfboync Ldfboync | E-mail | Web | 10. února 2018 v 13:05 | Reagovat

Hello! All!  <a href="http://genericviaser.com/">generic viagra</a> buy viagra online cheap <a href=http://genericviaser.com/>viagra online</a> ok’

40 Gbramuff Gbramuff | E-mail | Web | 19. února 2018 v 19:01 | Reagovat

<a href="https://bestpaydayloan.us.org/"> installment loans</a>
direct lender payday loans <a href=https://bestpaydayloan.us.org/> payday advance</a>
OK’

41 GrdAmifs GrdAmifs | E-mail | Web | 22. února 2018 v 16:28 | Reagovat

Hi!
<a href="http://buycialisomskc.com/">cheap cialis</a>
order cialis
<a href=http://buycialisomskc.com/>cialis online</a> OK’

42 Gbramuff Gbramuff | E-mail | Web | 11. března 2018 v 2:29 | Reagovat

Hi!
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">generic viagra online</a>
new viagra
<a href=http://genericonlineviaqra.com/>viagra price</a>  OK’

43 Okmthera Okmthera | E-mail | Web | 16. března 2018 v 1:58 | Reagovat

is amoxil good for sinus infection
<a href="http://amoxilpillbuy.com/">generic amoxil</a>
what are amoxil capsules used for
<a href=http://amoxilpillbuy.com/>amoxil online</a> ’

44 levitra rezeptfrei deutschland levitra rezeptfrei deutschland | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 23:34 | Reagovat

I am sure this piece of writing has touched all the internet visitors, its really really pleasant article on building up new website.

45 levitra 20 mg bayer prezzo levitra 20 mg bayer prezzo | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 4:05 | Reagovat

In the present day I was so tired, and now this time I have got some rest by viewing this comic YouTube video, thanks, keep it up.

46 levitra online levitra online | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 13:05 | Reagovat

Okay this YouTube video is much improved than previous one, this one has nice picture quality as well as audio.

47 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 17:43 | Reagovat

Hi there, I read your blogs like every week. Your story-telling style is awesome, keep it up!

48 generic levitra generic levitra | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 23:58 | Reagovat

Yes this YouTube video is much better than previous one, this one has pleasant picture quality as well as audio.

49 dczLoozy dczLoozy | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 0:40 | Reagovat

cheap viagra online <a href="http://menedkkr.com/#">viagra online uk</a> viagra wiki <a href=http://menedkkr.com/#>cheap viagra online</a>

50 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 17:55 | Reagovat

Oh! Wow its in fact a funny and jockey YouTube video posted at this place. thanks for sharing it.

51 byskeync byskeync | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 22:44 | Reagovat

loans unemployed <a href="https://cashadvanceonline.us.org/#">loans now</a> best payday loans lenders <a href=https://cashadvanceonline.us.org/#>loans</a>

52 bzzAPENI bzzAPENI | E-mail | Web | 6. května 2018 v 17:33 | Reagovat

tadalafil 20 mg <a href="http://www.ciallisonline.com/#">online cialis</a> cialis without prescription <a href=http://www.ciallisonline.com/#>cheap cialis online</a>

53 bdxAbrax bdxAbrax | E-mail | Web | 27. května 2018 v 23:10 | Reagovat

viagra generic brand <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">cheap generic viagra</a> generic viagra cheap <a href=http://officialsaintsnflproshop.com/#>viagra on line</a>

54 hfuAbrax hfuAbrax | E-mail | Web | 8. června 2018 v 18:33 | Reagovat

buy discount viagra <a href="http://sexviagen.com/#">viagra without a prescription</a> buy viagra on line <a href=http://sexviagen.com/#>viagra pharmacy</a>

55 nreAbrax nreAbrax | E-mail | Web | 11. června 2018 v 15:21 | Reagovat

how to use viagra <a href="http://susamsokagim.com">over the counter viagra</a> discount viagra online <a href=http://susamsokagim.com>viagra alternative</a>

56 bdsAbrax bdsAbrax | E-mail | Web | 13. června 2018 v 13:00 | Reagovat

500 cash payday loan <a href="https://cashadvanceonline.us.org">payday loans online same day</a> cash in advance <a href=https://cashadvanceonline.us.org>payday loan</a>

57 bsdAbrax bsdAbrax | E-mail | Web | 3. července 2018 v 1:05 | Reagovat

viagra pharmacy <a href="http://purseinstock.com/">generic viagra</a> purchase viagra <a href=http://purseinstock.com/>generic for viagra</a>

58 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 2:59 | Reagovat

viagra c20
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra prices</a>
viagra 100mg pills
<a href=http://viagrafanlux.com#generic+viagra>viagra coupons</a>

59 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 5:29 | Reagovat

antadys 100mg viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra substitute</a>
caduet generic substitute for viagra
<a href=http://viagrafanlux.com#generic+viagra+prices>viagra prices</a>

60 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 15:06 | Reagovat

generic viagra canada customs phone
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra online</a>
can you buy viagra over the counter in italy
<a href=http://fanluxviagra.com#generic+viagra+available>viagra generic</a>

61 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 20:01 | Reagovat

post ssri sexual dysfunction viagra generic
<a href="http://viagrafanlux.com">cost of viagra</a>
comprar viagra online sin receta
<a href=http://fanluxviagra.com#100mg+viagra>buy generic viagra online</a>

62 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 23:21 | Reagovat

can you buy viagra in northern ireland
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra for women</a>
generic viagra australia reviews
<a href=http://viagrafanlux.com#viagra+without+a+doctor+prescription>viagra for women</a>

63 petrajAh petrajAh | E-mail | Web | 16. září 2018 v 13:42 | Reagovat

plaunac 20 principio attivo viagra
<a href="http://viagraluxfan.com">generic viagra prices</a>
10 pills of viagra
<a href=http://viagraluxfan.com#cheap+viagra+100mg>viagra coupons</a>

64 petrajAh petrajAh | E-mail | Web | 16. září 2018 v 15:02 | Reagovat

viagra prices cvs pharmacies in reno
<a href="http://viagraluxfan.com">viagra on line</a>
generic viagra buy uk
<a href=http://viagraluxfan.com#viagra+for+women>generic for viagra</a>

65 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 16. září 2018 v 20:07 | Reagovat

can i buy viagra in uk chemist
<a href="http://viagraluxfan.com">100 mg viagra lowest price</a>
peppermint oil capsules 200mg viagra
<a href=http://viagraluxfan.com#pink+female+viagra+online+mail-order+pharmacies>cheap viagra</a>

66 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 17. září 2018 v 3:24 | Reagovat

system band viagra live 2015
<a href="http://viagraluxfan.com">100 mg viagra lowest price</a>
ciclo hemogenin 20 comprimidos viagra
<a href=http://viagraluxfan.com#100+mg+viagra+lowest+price>viagra cost</a>

67 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 17. září 2018 v 6:58 | Reagovat

anticoncepcional diane 35 generico do viagra
<a href="http://viagraluxfan.com">generic viagra prices</a>
pantozol 20 wirkung viagra
<a href=http://viagraluxfan.com#viagra+for+women>viagra generic availability</a>

68 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 24. října 2018 v 6:08 | Reagovat

aeg favorit 86050 viagra
<a href="http://luxviagrafan.com">buy generic viagra sildenafil</a>
viagra prices in pakistan for haier
<a href=http://fanluxviagra.com#buy+generic+viagra>buy generic viagra sildenafil 100mg</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama