Strážkyně může zemřít, ale její duše kráčí dál.

Začala jsem znovu žít 1

9. února 2018 v 20:38 | RozaBellaBelikov |  Začala jsem znovu žít
Jak to dopadlo s Rose a ostatními hrdiny? Poslední díl trilogie...Pohlédni do svého nitra. Co tam vidíš?
Pomalu otevřela svoje unavené oči a rozhlédla se. Všude kolem byla jen tma a naprosté ticho. Kde to byla? Co se stalo? V dálce zahlédla slabounké světýlko a jemný třpyt. Zdálo se jí to nebo to bylo skutečné? Vydala se blíž a překvapeně se dívala na slabě zářící mlečně vypadající dým, který se převaloval jen tak ve vzduchu ve tvaru koule.
Pohasíná světlo tvé duše?
Sledovala to zářivé světlo a zamračila se, když si všimla, že je světlejší a světlejší. Co se dělo?
"Nemůžete pro ni něco udělat? Vždyť umírá!"
"Uklidněte se, prosím. Udělali jsme, co se dalo. Zbytek je na ni."
"To je všechno, co k tomu řeknete?!"
"A co by jste chtěl slyšet? Je zázrak, že je vůbec naživu. Kdokoliv jiný by s tolika zraněními byl dávno po smrti! Polovina jejích zranění je sama o sobě smrtelná! Co po nás ještě chcete?! Opravdu už nemůžeme dělat nic než jí ulevovat od bolesti a pomocí přístrojů ji udržet při životě do doby než se z toho dostane nebo..nebo zemře."
Odkud to jde? O kom to mluví? Kdo jsou ti lidé? Zná je? Znovu se zahleděla do toho světla a najednou byla někde jinde. Rozhlédla se okolo a všude byli jen plameny, vraky aut a polorozbořené budovy. Měla pocit, že to místo zná, ale že určitě nevypadá jako tohleto místo. Bylo tohle místo odrazem její duše? Rozhlížela se okolo a konečně si toho všimla. Těla. Mrtvá těla ležící všude okolo. Lidé, strážci i strigojové. Všichni mrtvý, bez rozdílu. Jediný kdo tam byl vysoký muž s tmavými vlasy, světlou pletí a rudými očima. Strigoj!.....Zamyslela se a zadívala se na něj pozorněji a pak na tělo u jeho nohou. Frigg? Karnak!
Sžírá tě vztek? Zocelil tě žár?
Vztekle zavrčela a rozeběhla se k němu, ale než se k němu dostala, tak záhadně zmizel jako kdyby tam nikdy nebyl. Vztekle zakřičela a rozhlédla se okolo. Tak tohle ji čeká? Bude do konce věčnosti pronásledovat přeludy muže, kterého z celého srdce nenávidí?
Pohlédni hlouběji.
Zatřásla hlavou a pokusila se uklidnit a nakonec se jí to podařilo. Okolí se rozplynulo a jediné co před ní bylo, bylo sklo vyleštěné jako zrcadlo, takže v něm krásně viděla svůj vlastní odraz. Tohle vážně byla ona? Sledovala známé a přesto neznámé rysy její tváře. Tahle od pohledu nešťastná a tvrdá osoba byla ona? Pootočila hlavou a její odraz udělal to samé. Zkusila to na druhou stranu a se stejným výsledkem. Až na to, že měla pocit, že její odraz je nepatrně pomalejší než ona.
"Kdo jsi?"
"Jsem ty."
"Ty nejsi já."
"Jsem, obě jsme stejné a zároveň jiné. Já jsem ta, kterou nenávidíš ze všeho nejvíc."
"To není pravda."
"Ale je a ty to víš. Není pravda, že by jsi tak moc nenáviděla Karnaka, nebo Vasilisu s Dimitrim a všechny ty, co ti tak moc ublížili....ne. Jediný koho jsi kdy doopravdy nenáviděla jsi byla ty sama."
"Zmlkni. Mluvíš o něčem, čemu nerozumíš."
"Opravdu? Jen se na sebe podívej. Jsi stroj na zabíjení bez kouska citu nebo pocitu viny."
Odraz se rozplynul a ona viděla všechny ty boje, kterých se účastnila. Viděla sama sebe, vrhat se do boje bez rozmyslu. S kamenou tváří a smrtelným odhodláním. Jeden po druhém padala těla k zemi, ale s ní to nijak nepohlo. Viděla sama sebe, jak bez emocí dře své tělo do úmoru během tréninků a v tělocvičně nebo v posilovně či bazénu, kdy plavala a plavala. Rychleji a déle než všichni ostatní. A pořád měla na tváři ten tvrdý výraz, rty sevřené do pevné linky, takže nebyli tak plné a od pohledu měkké jako obvykle, ale úzké a zvrdlé. Viděla sama sebe jak bez váhání prohnala kulku hlavou holčině, které mohlo být tak patnáct let. A o které mohla říct, že tam byla jen ze dvou možných důvodů. Buď ji přinutili nátlakem nebo jí sprostě lhali.
"Vidíš to? To jsi ty."
Kýmpak chceš být?
Znovu se její odraz změnil, ale už tam nestála ona, ale strigojka s její tváří.
"Vidíš? Vidíš kým jsi? Proč se tomu bráníš?"
"Proč je připoutána, jako nějaké zvíře? Ubližuje jí to."
"Je nám líto, ale stalo se toho, čeho jsme se obávali od chvíle, kdy jsme na jejím krku našli stopy po kousnutí. Museli jsme to udělat, protože při vizitě se najednou vymrštila z postele a odhodila sestru na zeď než se zhroutila v bolestivé křeči. Prohlédli jsme ji a našli jsme její oči měnící se na strigojí a zase zpět. V jejím těle je strigojí jed. Nemělo by ho tam být mnoho, protože s tím stále dokáže bojovat, ale pokud prohraje, tak si nemůžeme dovolit nechat tu běhat silnou po krvi lačnící strigojku. To snad chápete."
"Ale ty pouta ji zraňují."
"Lepší než kdyby někoho zabila. Takhle taky bude pro vaši chráněnkyni jednodušší osvobodit ji z jejího prokletí, stejně jako to udělala u vás, ne?"
Strigojka? Ona přece nemůže být strigojka! Nechce!
Ať najdeš cokoliv, drž se toho. Neboj se ničeho, co se v tobě ukrývá.
Ne, tohle ona nedovolí. Zhluboka se nadechla, zavřela oči a pak pomalu vydechla. Soustředila se na to, aby uklidnila svoje srdce a ve chvíli, kdy znovu otevřela oči, tak bylo její pověstné ledové sebeovládání z kamene zpět. Nyní byla znovu tou bojovnicí beze strachu, která vedla ostatní bojovníky do boje klidně i na smrt a zářila u toho jako hvězda na noční obloze. Nyní znovu byla tou Valkýrou jakou vždy podvědomě byla a určitě i nadále bude. Ať chtěla nebo ne, byla zrozena pro boj a to znamená, že se nikdy nemůže vzdát. Ani nechce. Nikdy nesmí polevit nebo se vzdát. Nikdy.
Rozeběhla se a proskočila sklem. Ihned chytila strigojku pod krkem a přirazila ji k zemi.
"Můžeš si myslet, co chceš, ale nedovolím ti vyhrát. Nikdy nebudu tebou. Budoucnost kterou chceš, nedostaneš, protože tě teď a tady zastavím."
Znovu s ní praštila o zem, ale v zápětí byla odkopnuta a obě se s velikým nasazením pustili do boje.
"Doktora! Sežeňte doktora!"
Ocitla se na zádech a tak rychle skrčila nohy na břiše, aby jí nemohla přišpendlit a pak se dostat k jejímu krku a vyhrát tím, že z ní udělá zrůdu. Během chvilky jí držela na zemi a pomoci chvatu, co jí naučila Frigg jí lámala zápěstí i loket zároveň.
"Teplota jí vyletěla skoro ke 40°C, srdce se zrychlilo o skoro dvojnásobek a čerstvě zahojená plíce kolabuje....! Tohle její tělo nemůže vydržet dlouho!"
Stála proti ní, obě plné šrámů, i když strigojka na tom byla hůř a její ruka byla na dvou místech ohnutá v nepřirozených úhlech.
"Proč tomu vzdoruješ? Co tě čeká tam venku? Tvoje nejlepší kamarádka tě zradila a snažila se dostat do postele muže, kterého miluješ. Bez ohledu na to, jak to ublíží tobě. Všichni tě opustili, po tom všem, co jsi pro ně udělala, jsi pro ně nebyla dost dobrá. Nikdy jsi nebyla dost dobrá! Tvůj otec tě opustil ještě dřív než jsi mohla pochopit, co je to ztráta a tvá matka tě při první příležitosti šoupla do akademie, aby se o tebe staral někdo jiný a tys jí nebyla na obtíž. Ani jednomu si nestála za to, aby s tebou zůstal. A tak to vždycky bylo a bude. A co všichni ti, které si na akademii zachránila? Nejsi pro ně nic víc než další obyčejná krvavá děvka! Vždycky tomu tak bylo!"
"Teplota stále stoupá a ona blouzní. Léky vůbec nepomáhají. Dáváme jí ledové obklady a má nitrožilní kapačky s chladivím roztokem, ale nestačí to."
"A nejde pro ni udělat něco jiného. Třeba ledová koupel nebo tak."
"Není ve stavu, abychom s ní mohli hýbat. Musíme počkat."
"Nezajímá mě názor nikoho jiného! Nikdy nebudu tou, co zařadíš do škatulky a klidně se postavím proti celému světu. Ne proto, protože by to byla má práce, ale protože jsem vždy chtěla jen jediné. Dělat to co je správné. Je mi jedno, co si o mě myslí ostatní. Je mi jedno, kým bych měla nebo neměla být. Je mi jedno, jestli osoby, které nebrali v potaz moje pocity, budou stále nacházet v mém životě. Je mi jedno jestli Vasilisa bude nadále mojí nejlepší přítelkyní. Je mi jedno jestli Fenrir pro mě bude jako bratrem a je mi jedno jestli budu s Dimitrim a jestli mě bude milovat. Nic z toho není důležité. Ale nikdy nebudu někým kým nejsem jen pro to, abych splňovala očekávání někoho jiného. Vždy budu jen sama sebou a to je jediné na čem záleží. A ani ty a ani nikdo jiný mě nikdy nepřetvoří k obrazu svému."
Než se stihla strigojka vzpamatovat z šoku, který jí připravila, tak jí chytila a za pomoci síly o které ani netušila, že jí má ji zlomila vaz. Tělo dopadlo na zem, ale věděla, že strigojka mrtvá není. Měla jen chvilku než se zase probere. A tak tam jen stála a sledovala ten prázdný výraz na její tváři.
"Máš pravdu. Nenávidím se. Nenávidím se za to, že nikomu nestojím za to, aby mě skutečně miloval, ale není to moje vina. Není moje vina, že si ostatní myslí, že mě mohou jen využívat a proto bych se neměla nenávidět. Měla bych si odpustit a pohnout se dál...musím si odpustit...."
Povolila sevření pěstí a soustředila se na tlukot svého srdce a svůj dech. Po chvilce cítila, jak se svaly v obličeji uvolnily a její tělo zaplavila podivná směs úlevy a smíření. Otevřela oči a všimla si, že tělo před ní se rozpadalo na popel, který odnáší vánek neznámo kam.
"Nikdy se mě nezbavíš, vždy tu budu schovaná a přpravená."
"A vždy taky prohraješ."
Otočila se zády a kráčela temnotou po vodní hladině. Každý její krok hladinu rozzářil, ale sotva to vnímala. Dál se blížila k tomu světlu, které pomalu sílilo a zářilo více a více a o kterém věděla, že je její duše. Zahleděla se do něj a cítila jak se šťastný úsměv šíří po její tváři...
Pohlédni do svého nitra. Co tam vidíš?
Jediné, co viděla byla ona sama s širokým úsměvem, jak jejím směrem mrká a posílá vzdušné polibky. Jo, tohle byla ona. Lehce praštěná, občas dětinská a občas šílená, ale byla to ona a takovou se měla ráda....
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ladylucifer Ladylucifer | E-mail | 9. února 2018 v 22:15 | Reagovat

Uzasne popsany boj s vnitrnimi demony, proste parada 👍🏻 Kolik by melo byt kapitol? Uz se nemuzu dockat dalsi 😍

2 Jackie Jackie | 9. února 2018 v 22:20 | Reagovat

Nádhera :-) Teším sa na pokračovanie :-D

3 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | 9. února 2018 v 22:41 | Reagovat

Boží

Moc pěkně popsaný :-)

Děkuji moc, těším se na pokračování :-D

4 Anabel Anabel | E-mail | 10. února 2018 v 4:16 | Reagovat

Tak to bude určitě super!! 😊😊
A chci se zeptat, Nevěsta už skončila nebo bude ještě pár kapitol?

5 Lenka Lenka | E-mail | 10. února 2018 v 9:05 | Reagovat

Nadhera dekuji za povidky moc rada si je ctu i nekolikrat do kola. :-)

6 petra petra | 10. února 2018 v 11:26 | Reagovat

Krása, teším sa na pokračovanie! :)

7 AriaLissa AriaLissa | E-mail | Web | 10. února 2018 v 12:49 | Reagovat

Tahle kapitolka se opravdu povedla a už se nemohu dočkat další. Rose je bojovnice, nevzdá se jen tak!😊👍

8 Kulisek129 Kulisek129 | E-mail | 10. února 2018 v 14:01 | Reagovat

Úžasná kapitola, krásně napsaná. Už se těším na další :-)

9 Veja Veja | E-mail | 11. února 2018 v 10:21 | Reagovat

Tak tohle bylo perfektní!  Jak si popsala ten boj !!úžasné vážně miluju tvé povidky a moc se těšim na další

10 Daisyrose Daisyrose | Web | 17. února 2018 v 10:45 | Reagovat

Povedená kapitolka... no jsem zvědavá na pokračování, doufám že v další kapitolce bude už vzhůru.
Jen malý dotaz, kolik kapitolek bude mít povídka?

11 Leona91 Leona91 | 5. března 2018 v 10:26 | Reagovat

Naprosto úžasné, nemůžu se dočkat další kapitoly

12 levitra rezeptfrei deutschland levitra rezeptfrei deutschland | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 20:35 | Reagovat

|When I want to place gallery or LightBox or yet a slider on my website I forever attempt to use jQuery script for that.

13 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 14:49 | Reagovat

Highly energetic post, I loved that a lot. Will there be a part 2?

14 levitra coupon levitra coupon | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 17:08 | Reagovat

Actually it’s called SEO that when i search for this post I found this website at the top of all blogs in search engine.

15 levitra rezeptfrei deutschland levitra rezeptfrei deutschland | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 16:50 | Reagovat

This piece of writing is pleasant and fruitful in support of all new PHP related web programmers; they have to study it and do the practice.

16 buy levitra buy levitra | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 19:00 | Reagovat

In favor of my schoolwork purposes, I always used to download the video lectures from YouTube, because it is simple to fan-out from there.

17 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 19:59 | Reagovat

Quality posts is the important to interest the users to pay a visit the web page, that’s what this web page is providing.

18 generic levitra generic levitra | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 20:13 | Reagovat

Hi, is it rite to only study from textbooks not to pay a quick visit web for hottest updates, what you say friends?

19 buy levitra buy levitra | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 1:46 | Reagovat

Remarkable YouTube video tutorials posted at this web page, I am going to subscribe for regularly updates, as I don’t would like to fail to take this series.

20 HaroldJeada HaroldJeada | E-mail | Web | 11. května 2018 v 22:54 | Reagovat

Write My Essay For Me - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write Essay For Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an essay writing help.

<a href="https://essayerudite.com/write-essay-for-me/" />Write Essay For Me</a>

Write My Essay For Me - https://essayerudite.com/write-essay-for-me/

21 rubyza1 rubyza1 | E-mail | Web | 25. května 2018 v 22:41 | Reagovat

Freeware gay porn  
http://gayfiles.xblog.in/?info_emilio
  gay lovers dwayne johnson gay meet gay gay rights groups gay animation

22 Jamesnashy Jamesnashy | E-mail | Web | 28. května 2018 v 0:01 | Reagovat

Awesome! This may be one of the most helpful things on the topic I have ever found. Many thanks for your effort.
https://aurelesia.com/terrific-determination-for-all-your-writing/

23 Dianebuima Dianebuima | E-mail | Web | 31. května 2018 v 20:06 | Reagovat

<a href=https://alitems.com/g/1e8d1144947cf271b95a16525dc3e8/><b>Aliexpress</b></a> - get your star sales...

24 ScottAnary ScottAnary | E-mail | Web | 6. června 2018 v 22:21 | Reagovat

<a href=http://mailwizze.ru/>ремонт стиральных машин</a>

25 IsrafaceMep IsrafaceMep | E-mail | Web | 8. června 2018 v 15:37 | Reagovat

Социальная сеть знакомств в Израиле

<a href=http://israface.com>израильтяне, иудеи, евреи подробнее по ссылке</a>

26 Robertgat Robertgat | E-mail | 10. června 2018 v 22:22 | Reagovat

Сердце и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

<a href=http://1541.ru>AminoBoosters единственный в Мире натуральный продукт из оплодотворенного куриного яйца, способный спасать тяжело больных с самыми разными заболеваниями тогда, когда медицина бессильна. Дешевле ламинина в 4 раза</a>

<a href=http://1541.ru>Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

<a href=http://1541.ru>Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза. Продукт спасает, Когда медицина помочь не Может априори</a>

<a href=https://www.getyourboomback.com/#_l_2ps>Kup Analog Lamininu AminoPure (AminoBoosters) w Polsce tansze 4 razy</a>

27 BrianErync BrianErync | E-mail | 10. června 2018 v 23:58 | Reagovat

Copying a topic creates a new topic with the same properties as the original. Links to grade items or competency activities are not copied. You can choose to copy pinned threads along with the topic. Copying a topic does not copy any normal, unpinned threads inside the topic; however you can copy or move individual threads from inside the existing topic after you create the new topic. See Copying or moving <a href=https://www.heritiers.com/cours-crypto-monnaies/ripple>cours ripple</a> a discussion thread or post for more information.

28 Woodrowhip Woodrowhip | E-mail | 11. června 2018 v 2:58 | Reagovat

Although this is nothing imaginative, I thought the article was interesting. She talks about a more flexible <a href=http://www.gagner-argent.org/>comment gagner de l’argent facilement</a>retirement withdrawal method fairly than something more unrelenting like the 4% rule. I think Taylor does this.

29 Glenntak Glenntak | E-mail | 11. června 2018 v 4:52 | Reagovat

I do cross swords with my portfolio but I am not an argue for of extreme tilting. How much of a chattels quirk is too much? Solid to say, there are all kinds of opinions discernible there <a href=http://www.gagner-argent.org/>comment gagner de l’argent</a>. I will-power say that I don't champion such things as the "Larry portfolio" where the entire stock allocation is in Stinting Lid Value stocks. Adipose Docilely stocks and Short Top stocks swallow turns outperforming each other, right for the time being we are in a Big Enlargement market. These trends can last a extended time,

30 Alexisemawl Alexisemawl | E-mail | 11. června 2018 v 7:27 | Reagovat

So I had an idea for a article, that I'm unflinching multifarious people in the history be enduring had as well. I idolize the look of steams interface, I'm sure it could be improved, but I quite benefit it.

Anyway I made a example of what I reflect on would be a ingenuously remarkable substance recompense RetroPie, if exclusively entire lot I wanted to include was possible.

As near as I be acquainted with, I absolutely haven't looked into it, but <a href=http://www.gagner-argent.org/>comment gagner de l’argent vite</a> I'm charming sure there isn't a disintegrate to actually link Retro Achievements into RetroPie. I would disposition popups like on Steam, which I'm sure-fire could be implemented, and I intuit is being worked on. But quite what I would like it to have your prepared attendant bestow make an exhibit them.

Here is the prototype layout I made using my fashionable plant of systems based rotten Steam's interface, soundless things I prerequisite to sum up to fill up in a two spots, but this is the shared whole advent:

31 Michaelsof Michaelsof | E-mail | 11. června 2018 v 18:41 | Reagovat

If you like to invest with low costs (which makes sense) in passive investment funds but with a bit of a twist that allows outperformance in comparison with bland index funds, you might want to do some research into Dimensional Fund Advisors. Another US company, I think by now third biggest after Vanguard and Pioneer. They offer ONLY passive investment <a href=https://www.heritiers.com/cours-crypto-monnaies/ripple>cours ripple</a> funds with an evidence based underlying strategy.

32 CagrartOptope CagrartOptope | E-mail | Web | 12. června 2018 v 12:10 | Reagovat

"Mrech Kampot (Kampot pepper) will benefit from a very high level of protection on the EU market, notably against imitations, and evocations of the name, avoiding nongenuine Kampot pepper which might abuse its reputation.There are different types of trash released from various places. More details are available at 99junkremoval. If you have an adjustable rate mortgage that has crept up and is getting ready to roll into a high fixed rate this may be another reason to refinance. When hiring, <a href=http://www.cheapfootballjerseysnfl.us.com/>Wholesale NFL Jerseys No Tax</a>, you must consider the pricing and how to make the payments.<a href=http://www.cheapfootballjerseysnfl.us.com/>Cheap Jerseys</a>. Most dog removal businesses will also be capable to put down a nontoxic repellent to you can keep them from going back. To give you an idea of the wealth of information you can acquire,<a href=http://www.cheapfootballjerseysnfl.us.com/>Cheap Jerseys Free Shipping</a>, here is a sneakpeak: Learn to determine who's responsible for what tasksDiscover how to handle invitations, announcements and to distribute them the proper wayBreakdown of wedding etiquette who's who  the important guests, their roles and their sitting or procession arrangements Determine the key element to remember for organizing the bridal showerLearn the stepbystep guide to putting together a bridal shower and things that should be includedBe trained on the different ways of writing wedding invitations for family members and for friendsReminders on what to include in wedding invitationsAccept or not to accept gifts during your shower and when is the proper timeGifts you should give to your guests during your weddingDo's and don'ts in gift giving and accepting; rules to follow for proper wedding etiquetteDetermine how to nicely return a wedding gift given to youTips and suggestions for a good wedding etiquetteKnow who and when to tip and how much.The conference also looks to provide clinicians with the latestinformation on current issues in pediatrics in the country. Each aims to satisfy the client demands. People hire these services because they let an expert do this job on their behalf.Wang, alert even in her sleep, got up in time to throw herself against a wardrobe as it was falling and threatening to hit her husband and their fiveyearold daughter. Of course she said yes and they began to kiss.<br>Visit my site:http://www.cheapfootballjerseysnfl.us.com/

33 DanielCrync DanielCrync | E-mail | Web | 13. června 2018 v 0:06 | Reagovat

http://pornovar.net/categories/ - бесплатное порно

34 peggyeu16 peggyeu16 | E-mail | Web | 13. června 2018 v 2:11 | Reagovat

Late-model work
app google per android top 100 free dating sites phone free game 9apps fast download tablet s androidem
http://sexyapps.erolove.in/?register.melody
hd wallpapers for android free sexy android download wallpapers for desktop android apps free download google play sexy movimiento free download

35 Terryjal Terryjal | E-mail | 13. června 2018 v 13:10 | Reagovat

In other words, the postings are by teachers, ... and the separate posting you have responded to is a suggestion list from one teacher to other <a href=http://www.gagner-argent.org/>gagner argent</a>teachers, listing potential topics in spite of classroom conference, subjects which may be reach-me-down in order to mitigate their separate English Terminology students to train and expand their talk and colloquy skills.

36 MiltonThoup MiltonThoup | E-mail | Web | 16. června 2018 v 20:11 | Reagovat

<a href=http://lucky-product.ru/remont-stiralnih-mashin-odincovo-miele.html>ремонт стиральных машин BOSCH Зеленоград</a>

37 ricksn11 ricksn11 | E-mail | Web | 17. června 2018 v 0:56 | Reagovat

My new web outline:
http://brenda.forum.telrock.net

38 IsrafaceMep IsrafaceMep | E-mail | Web | 19. června 2018 v 4:35 | Reagovat

Знакомства в Израиле бесплатно

<a href=http://israface.com>израиль знакомства в Израиле подробнее тут</a>

39 Robertgat Robertgat | E-mail | 21. června 2018 v 15:21 | Reagovat

Сон и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

<a href=http://1541.ru>AminoBoosters ( аналог ламинина 1 в 1 )единственный в Мире натуральный продукт из оплодотворенного куриного яйца, способный спасать тяжело больных с самыми разными заболеваниями тогда, когда медицина бессильна. Дешевле ламинина в 4 раза</a>

<a href=http://1541.ru>Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

Only for USA. Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

<a href=http://1541.ru>Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза. Продукт спасает, Когда медицина помочь не Может априори</a>

40 JaredOneLt JaredOneLt | E-mail | 23. června 2018 v 18:27 | Reagovat

Still when it comes to digital currencies, you are clever to provide a <a href=http://follr.me/coursbitcoineuro/about>mise a jour cours du bitcoin</a> young at joined on many occasions, construction up to identical Bitcoin with a view example. With coins like Ripple, you unreservedly have to pay here $1 to buy one.

41 RonaldGoony RonaldGoony | E-mail | 25. června 2018 v 19:23 | Reagovat

<a href=http://mastermaneken.ru/remont-elektronnogo-modulya-stiralnoy-mashini-v-lybercah.html>ремонт реле стиральной машины бош</a>

42 MelaniT MelaniT | E-mail | Web | 28. června 2018 v 8:31 | Reagovat

V pшнpadм nouze zaskoин mмstљtн strбћnнci. Dнky nim se Zdeтka znovu vracн do bмћnйho ћivota. „Z lidн, kteшн mi pomбhajн, se postupem иasu stali pшбtelй. Po moћnб dvaceti letech jsem byla v kinм a v divadle. Vzali mne tam Alenka a Honza Ћohovi. Uћ mohu takй vyjet i na prochбzky po mмstм, mohu si dojet na nбkup. Vнm, ћe jsou zde lidй, kteшн mi vћdycky pomohou,“ popisuje Zdeтka, kterб v Aљi ћije sama.

43 Robertgat Robertgat | E-mail | 1. července 2018 v 3:25 | Reagovat

Парез и и чудо AminoBoosters ( AminoPure) это замена Ламинина (Laminine LPGN), но в 4 раза дешевле и сильнее. Все от д-ра Eskeland  http://1541.ru skype evg7773

<a href=http://1541.ru>AminoBoosters ( аналог ламинина 1 в 1 )единственный в Мире натуральный продукт из оплодотворенного куриного яйца, способный спасать тяжело больных с самыми разными заболеваниями тогда, когда медицина бессильна. Дешевле ламинина в 4 раза</a>

<a href=http://1541.ru>Only for USA in Russian Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

Only for USA. Analogue of Laminine AminoBoosters (aminopure) are 4 times more affordable as Laminine by LPGN http://1541.ru/rz1.html

<a href=http://1541.ru>Заработок без вложений, без обяз. ежемесячных покупок и Асолютно без приглашений, если пожелаете. Скайп evg7773 Работаем с Аналогом Ламинина 1 в 1, но дешевле чем Laminine LPGN  в 4 раза. Продукт спасает, Когда медицина помочь не Может априори</a>

44 yvonnedx11 yvonnedx11 | E-mail | Web | 4. července 2018 v 6:04 | Reagovat

Check my recent project
http://arab.egypt.adultnet.in/?post-janet
sample ethiopians fashionable merry dxb

45 Rikyscarm Rikyscarm | E-mail | 5. července 2018 v 5:59 | Reagovat

<a href=http://golieznamenitosty.site>Фото Звезд</a>

46 RamonTap RamonTap | E-mail | Web | 9. července 2018 v 17:08 | Reagovat

Sorry for off-topic, I'm thinking about building an informative site for individuals. Will probably begin with publishing interesting facts such as"Grapes explode when you put them in the microwave. Go on, try it then"Please let me know if  you know where I can find some related information like right here

http://www.mccrackenandson.uk.com/2017/11/27/a-new-firm-involving-master-and-inventive-creators/

47 IsrafaceMep IsrafaceMep | E-mail | Web | 12. července 2018 v 21:02 | Reagovat

Знакомства в Израиле начинаются здесь

Думаете об уникальной встрече? Хотите начать новую жизнь и отношения на волне «Израиль мужчины и женщины»? Тогда стоит испытать невероятную возможность знакомства в Израиле, где всегда красиво, сытно и весело!
Израиль, народ Израиля и культура – гордость каждого израильтяне! Испокон веков еврейские женщины, молодые еврейки и еврейские мужчины славились своей специфичностью и харизмой. Поэтому вам необязательно регистрироваться на множестве сайтов, чтобы найти себе женщину Израиля! Специально для вас мы привнесли единственную площадку для знакомства в Израиле для русских! Великолепные женщины и мужчины Израиля, богатые иудеи и веcелые еврейские парни – все собраны в одном месте!
Мобильность и комфорт использования, а главное высокая технологичность и подбор лучшиие знакомств в Израиле – все это встречается в нашем детище - « Еврейская социальная сеть IsraFace.Com ». Мы рады каждому из вас, присоединяйтесь! <a href=http://israface.com><img src="http://israface.com/znakomstva-v-izraile.jpg"></a>

48 Susannet Susannet | E-mail | Web | 17. července 2018 v 17:35 | Reagovat

Подберем максимальную скидку в новостройках

http://vnovostroyke.ru/?&program_id=62797 - купить новостройку в спб    Подробности по ссылке...

49 Bryangem Bryangem | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 16:46 | Reagovat

<a href=https://2rich4bitches.com/>buy dumps track 1 and 2</a> - buy cvv fullz, 100% valid

50 Jeffreyhaday Jeffreyhaday | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 16:29 | Reagovat

go to these guys  
<a href=https://luckybull.io/coins/AUTO/>AUTO</a>

51 AlbertAmode AlbertAmode | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 19:36 | Reagovat

<a href=https://cardswm.com/>заказать карту вебмани через интернет</a> - виртуальная карта вебмани в долларах, положить деньги на вебмани через банковскую карту онлайн.

52 AnthonyNor AnthonyNor | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 10:25 | Reagovat

good web site <a href=http://crackzipraronline.com>zir rar password recovery online</a>

53 DonaldFak DonaldFak | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 9:41 | Reagovat

<a href=https://picturesmania.com/city/1218-new-york-city-areas-buildings-stone-jungle.html>new york wallpaper</a> - full hd building wallpaper, night building wallpaper.

54 Charlesphymn Charlesphymn | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 15:44 | Reagovat

достаточный веб сайт  
<a href=http://korovka.top/topic/82-pravila-raboty-servisa/>кардинг без предоплаты</a>

55 HollieBic HollieBic | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 22:34 | Reagovat

Welcome to your next beauty destination!
Founded in 2014 by a female entrepreneur in Dubai with a strong vision that every person is unique and needs his beauty treat to fulfill his ultimate potential, an Art of Beauty Center has become a preferred style destination for both expats and residents in Dubai.
Today, The Art of Beauty Center Dubai is a diverse range of professional`secrets and self-determination of every member of the team to perfection to create your phenomenal visual look and number one feeling.

Site: https://artofbeautycenter.ae/services/
Location: 1017b Al Wasl Road, Umm Suqeim 2, Manara Area, Dubai, United Arab Emirates
Phone: +971 4 344 4004
Online Booking: https://artofbeautycenter.ae/online-consultation/

56 Jameshah Jameshah | E-mail | Web | 3. září 2018 v 3:16 | Reagovat

I apologize for off-topic, I am thinking about making an informative site for pupils. Will probably commence with publishing interesting information like"The male seahorse carries the eggs until they hatch instead of the female."Please let me know if  you know where I can find some related information and facts such as here

http://hipanijatim.org/the-electrical-do-my-essay-cheap-power-inside-why/
http://greeda.net/2018/03/04/why-selfies-matter/

57 RogerCam RogerCam | Web | 5. září 2018 v 5:19 | Reagovat

Hello friends. My name is John. I like to travel. Travelling is my hobby. Most of all I prefer to travel by air. It's more comfortable, more convenient and far quicker than other methods. On the previous month, I traveled in Paris. Cruise premises more interesting impressions for a long time. I saw many beautiful beaches of the coast. To travel by sea, also is very interesting, exciting but simply marvelous. One of the most thrilling method of travelling is travelling on foot. I usually travel on foot for the purpose of discovering something new or in search of pleasure and adventure. It is very cheap.  If you want to have speed, comfort and pleasure, travelling by train is absolutely for you. http://ledstk.com

58 Thomaszer Thomaszer | E-mail | Web | 5. září 2018 v 9:37 | Reagovat

<a href=http://proxyelite.biz/en/>bulletproof proxy</a> - elitproxy, proxy buy package

59 DavidLoaxy DavidLoaxy | E-mail | Web | 8. září 2018 v 3:48 | Reagovat

喜多福,乾拌麵,拌麵,乾麵,呷什麵,關廟麵,手工麵,手作麵,沙茶咖哩,川味麻辣 牛肉風味,油蔥香菇,香蒜麻醬,紅油烏醋,麻辣麻醬,川味麻辣,團購美食,sidofu,日曬麵條,古法手工精製,日光自然曬乾                       https://www.sidofu.net/

60 Arthurjeogs Arthurjeogs | E-mail | Web | 9. září 2018 v 15:09 | Reagovat

<a href=https://hydra-center18.com/>гидра вход</a> - tor hydra, гидра вход

61 TimothyTog TimothyTog | E-mail | Web | 10. září 2018 v 9:01 | Reagovat

<a href=https://www.xn----7sbqamfrkhj2bc3a.com>Найти телефон по номеру телефона</a> - местоположение телефона онлайн, местоположение телефона

62 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 12. září 2018 v 23:44 | Reagovat

online pharmacy south africa viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">female viagra pills</a>
ospamox 250 mg dosierung viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+capsules+online+mail-order+pharmacies>viagra tablets</a>

63 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 15:39 | Reagovat

little blue pill viagra generic
<a href="http://viagrafanlux.com">online viagra</a>
farmaco generico equivalente viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+for+sale>viagra for sale</a>

64 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 17:53 | Reagovat

viagra capsule price in pakistan of keo
<a href="http://viagrafanlux.com">online viagra</a>
viagra price at rite-aid
<a href=http://viagrafanlux.com#prezzo+viagra+50mg>viagra generic</a>

65 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 13. září 2018 v 20:11 | Reagovat

205 pound female viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra prices</a>
viagra sales statistics 2010 silverado
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+tablets>viagra coupons</a>

66 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 14. září 2018 v 15:41 | Reagovat

hashmap example in java with generics for viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">where to buy viagra</a>
comprar viagra contrareembolso 2012 chevy
<a href=http://fanluxviagra.com#cheap+viagra+100mg>where to buy viagra</a>

67 RobertLoams RobertLoams | E-mail | Web | 14. září 2018 v 21:45 | Reagovat

極道光碟屋 http://avgood-store.com/

68 petrajAh petrajAh | E-mail | Web | 16. září 2018 v 20:22 | Reagovat

can you buy asthma inhalers over the counter uk viagra
<a href="http://viagraluxfan.com">viagra tablets</a>
viagra spray price in pakistan of anti
<a href=http://viagraluxfan.com#viagra+for+women>viagra 100 mg</a>

69 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 16. září 2018 v 21:05 | Reagovat

dicorvin generico do viagra
<a href="http://viagraluxfan.com">generic viagra prices</a>
grappa viagra 2012 nfl
<a href=http://viagraluxfan.com#generic+viagra>viagra for sale</a>

70 MarkjAh MarkjAh | E-mail | Web | 17. září 2018 v 5:28 | Reagovat

pfizer viagra price in malaysia
<a href="http://viagraluxfan.com">sildenafil 100mg</a>
doxyhexal 100mg viagra
<a href=http://viagraluxfan.com#viagra+for+sale>viagra online</a>

71 StephenCax StephenCax | E-mail | Web | 19. září 2018 v 7:07 | Reagovat

SEO,SEO送網站,SEO是什麼,SEO要怎麼做,SEO公司,SEO排名,SEO自然排序,SEO關鍵字優化,GOOGLE排名,搜尋引擎排名,GOOGLE自然排序,無限組關鍵字,關鍵字廣告,網路行銷,網站免費http://tw-seo.com

72 MichaelExarl MichaelExarl | E-mail | Web | 20. září 2018 v 1:13 | Reagovat

<a href=https://www.vbtracker.org/>track viber messenger</a> - hacking viber, program + for hacking viber

73 Arthurjeogs Arthurjeogs | E-mail | Web | 27. září 2018 v 5:03 | Reagovat

<a href=https://hydra-center18.com/>зеркала гидра</a> - гидра вход, hydra.center

74 JamesKet JamesKet | E-mail | Web | 29. září 2018 v 22:28 | Reagovat

прекрасный вебресурс  
<a href=https://hdhc.ru/kriminal>фильмы сериалы жанр жанры криминал</a>

75 Eddiequoda Eddiequoda | E-mail | Web | 4. října 2018 v 18:07 | Reagovat

<a href=https://obnallpro.cc/showthread.php?t=611>купить ип в москве</a> - продажа дебетовых карт банков РФ, ищу обнал.

76 Mistyagomi Mistyagomi | E-mail | Web | 27. října 2018 v 3:32 | Reagovat

Do you want to earn good money? Join our freelance platform freelancer UAE now! http://FreelancerUAE.com

77 HollieBic HollieBic | E-mail | Web | 30. října 2018 v 6:19 | Reagovat

Welcome to your next beauty destination!
Founded in 2014 by a female entrepreneur in Dubai with a strong vision that every person is unique and needs his beauty treat to fulfill his ultimate potential, an Art of Beauty Center has become a preferred style destination for both expats and residents in Dubai.
Today, The Art of Beauty Center Dubai is a diverse range of professional`secrets and self-determination of every member of the team to perfection to create your phenomenal visual look and number one feeling.

Site: https://artofbeautycenter.ae/about/
Location: 1017b Al Wasl Road, Umm Suqeim 2, Manara Area, Dubai, United Arab Emirates
Phone: +971 4 344 4004
Online Booking: https://artofbeautycenter.ae/online-consultation/

78 NancySab NancySab | E-mail | Web | Sobota v 5:52 | Reagovat

We are excited to tell you about the WEBPILOT franchise opportunity! We offer our franchisees an outstanding IT franchise opportunity that allows you to meet the communication needs of businesses in your area. You can learn from our experience to build a strong business.
We propose to open your own business (web studio) IT franchise in your country or city. We offer trainings and all the materials you need for an immediate start.
Site: https://webpilot.pro/services
Email: seorayua@gmail.com
Whatsapp: +79063121620

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama